10 Dakikada 2 Kişilik Kolay Yemek Tarifi

Sponsorlu bağlantılar

Bu yazımda size aslında bildiğiniz ama muhtemelen göz ardı ettiğiniz bir şeyi hatırlatmak istiyorum. Özellikle çalışan bayanlar için ve öğrenciler için çok pratik bir öğün tarifi vererek bir nebze olsun rahatlamanızı sağlayacağımı düşünüyorum.

Aslında çalışan bir bayan ile kısıtlamam yanlış olur. Bu herkes tarafından tercih edilebilir. Sonuçta ev hanımları da sürekli yemek yapmaktan sıkılabilir ve kolay tarifler tercih edebilir bu çok normal bir şey.

Eğer vitamin ve besleyici değerleri yüksek bir yemeği hızlı ve kolay bir şekilde elde etmek isterseniz tavsiyemdir bu yemek.

Geçelim tarife:

Yapacağımız yemek bildiğimiz gözleme. Bilmeyen yoktur da ben yine de öğrenciler için tarif edeyim. Sonuçta erkek öğrenciler yemek konusunda çok sıkıntı çekip sürekli makarnaya başvuruyorlar.

Önce bakkal, market gibi bir yerden yufkamızı alıyoruz. Sonra yufkaların her birinin içine istediğimiz malzemeleri dolduruyoruz.

Dilediğiniz malzemeyi seçebilirsiniz. Peynir, sucuk, sosis…

Sponsorlu bağlantılar

Daha sonra yufkalarınızı sırayla tavaya atın ve iki tarafını da yağlayarak pişirin. Eğer kaşar peyniri kullandıysanız çok güzel oluyor. Kaşar eriyip gözlemenin her yerine dağılıyor ve inanılmaz bir tat katıyor. Tavsiye ederim.

Daha sonra vitamini bol olan iki sebzemizi hazırlamaya geldi sıra.

Ben özellikle c vitamini açısından zengin olan ve tadını çok sevdiğim biberi tercih ediyorum. Yanında da olmazsa olmaz domates.

Biberlerimizi ocağın ateşinde veya gözlemeyi yaparken tavanın kenarında kızartabilirsiniz. İnanın çok lezzetli oluyor. Domatesi de ben pişirmeden dilimleyip koyuyorum. Siz dilerseniz kızartabilirsiniz.

gözleme-300x168 10 Dakikada 2 Kişilik Kolay Yemek Tarifi

İşte yemeğimiz hazır. Birer gözleme ve biraz sebze iki kişilik yemeğinizi 10 dakikada hazırlayabilirsiniz. Hepinize şimdiden afiyet olsun.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
alinda2
Ucuz ve Güzel Bir Tatil için Alinda Beach Hotel

Bu yazıyı Hotel Alinda'nın oturma salonundan yazıyorum. Otel hakkındaki izlenimlerimi şu sıralar tatile gitmeyi düşünenler için yazmak istedim.

Kapat