25. Kare ve Subliminal Mesajlar

Sponsorlu bağlantılar

25. Kare denilen olay benim fight club filmini izledikten sonra öğrendiğim ve daha birçok filmde hatta çizgi filmde kullanılan bir sinema tekniğidir.

25. Kare denilen şey subliminal mesaj adı verilen direkt bilinç altını etkileyecek unsurlar içeren anlık görüntüdür. Fight club filminde hem bu yöntem açıklanır hem de örnek görüntüler bulunur.

Bu filmin son sahnesini gördükten sonra araştırdığım bu konu meğer filmin bir çok sahnesinde tekrarlanmış ancak fark edememişim.

Bir çok kişi de fark edememiştir çünkü bu görüntülerin amacı zaten fark edilmeden insan zihnini etkilemek.

Sponsorlu bağlantılar

Bilinçaltı araştırmalarına göre direkt görüp duyduğumuz şeylerden ziyade bu subliminal mesajlar beynimizde yer ediyor. Biz fark etmesek de o anlık görüntüler zihnimizi büyük oranda etkiliyor.

İşin kötü yanı bu teknik yalnızca yetişkinler için olan filmlerde değil birçok çizgi filmde uygulanıyor.

Ne izlediğinden habersiz çocuklar mesela aslan kralı izlerken çok anlık bir görüntüde erkek cinsel organı görebiliyor. Gözleri değil ama beyinleri onu fark ediyor ve bu anlık görüntüyü anında bilinçaltına gönderiyor. Çocuklarda bu etkiyle yetişiyor.

Birçok çizgi film içinde bulunan bu unsurlardan habersiz maalesef ki çocuklara izletiliyor.

Dikkatli seyirler…

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
hamile-kalmak-ivin-90-gunluk-klavuz-650x400[1]
Hamilelere ve Annelere Özel!

Uzun zamandır açılması planlanan ve hamile kadınlara rehber olması amacı güden Annekarni.com açıldı. Hamilelik, doğum, bebek, ve bunlar gibi daha...

Kapat