3 Yanlış 1 Doğruyu Götürdü Olan Özgecan’a Oldu!

Sponsorlu bağlantılar

Merhaba arkadaşlar,

Bir kaç gün önce acı haberi aldığımda olanlara inanamadım. Bir masum kız, arkadaşıyla gezip dolaştıktan sonra    mersindeki evine gitmek için  otobüse biniyor. Ve son saatlerinin o otobüste geçeceğinin farkında bile değil. Suçu ne mi ? Kadın olmak.

Ailesi ondan haber alamıyor. Üstünden günler geçiyor. Hala kayıp. Ailesi polise haber veriyor. Etrafa haber uçuruyorlar. Ve bir sabah kızlarının ölüm haberini alıyorlar. Otobüs şoförünün canice saldırısına kurban gidiyor. Kendini savunmuştu üstelik.

Bir suçu yoktu ki. Neden ? O aile bunu nasıl unutacak? ” Meleğimin üstüne toprak atmayın” diyen baba bunu nasıl hazmedecek?  ”Kızımın kanı yerde kalmasın ” diyen annesi ? Ablasını anlatırken gözyaşlarına boğulan kardeşi..

Sponsorlu bağlantılar

Ne ara bu kadar cani bir ülke olduk. Benim anlamadığım, bir insan evladı nasıl kendi ırkına kıyabilir. Böyle bir katliama göz yumar. Hiç mi vicdanı sızlamaz? Hiç mi düşünmez? 10 dakikalık zevk uğruna harcağı hayatları hiç mi düşünmez?

Ben öğrendiğimde , hıçkırıklara boğuldum. Yutkunamadım. Ailesi ne olacak? bununla nasıl yaşayacaklar? Evlerinde  hayatlarının sıradan , rutin , olağan dakikalarını yaşarken , kızlarının başına bunun geleceğini düşünebilir miydiniz?

Peki soruyorum size. Bundan sonra hangi kız otobüse binebilecek? Tek başına yolda yürüyebilecek? Tedirgin olmadan, korkmadan , canice ölebileceği korkusunu yaşamadan ? Neden bunlar başımıza geliyor?

Kadın cinayetlerine bir dur demeliyiz artık. Katliam ve savaş  değilde, Huzur içinde yaşayamaz mıyız?

Hıçkırıklara boğulan acılı ailesine  baş sağlığı ve sabır diliyorum.. Nur içinde yat ÖZGECAN ASLAN..

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Tavuk-Izgara
Evde Tavuk Izgara Yapmanın En Kolay Yolu

Tavuk ızgara mangalda olduğunda kor alevlerin üstündeki közde pişerse tadından yenmez bunu herkes bilir. Ama her zaman mangal yapma şansımız...

Kapat