Adsense Reklamları ile İnternetten Günde 10 TL Kazan!

Sponsorlu bağlantılar

Merhabalar. Adsense reklamlarını bir çok kişi biliyordur fakat duymayanlar için ve henüz bloglamaya başlamayanlar için kısaca açıklayarak konuya giriş yapmak istiyorum. Ardından adsense reklamlarının ne işe yaradığını hangi sitelerde ne kadar kazandırabileceğini nasıl bir yerleşimin ne kadar para kazandıracağını kısaca özetleyeceğim.

Adsense Nedir:

Öncelikle adsense reklamlarını kısaca tanımlayalım. Adsens Google tarafından sunulan bir reklam yayınlama hizmetidir. Yani siz bir web sitesi, blog açarsınız belli bir hit yakalarsınız. Ardından google adsense başvurusu yaparsınız ve sitenize reklam alırsınız.

Aldığınız bu reklamlar Google Adwords reklam verenlerinden yani Google’a reklam veren şirketlerden alınan reklamlardır. Bir başka yazımda Adwords hizmetini de detaylıca anlatacağım.

Her neyse siz reklamları alırsınız ve reklamlar sitenizde görüntülenmeye başladığı andan itibaren tıklandıkça para kazanmaya başlarsınız. Bu kısımlar amatör kullanıcılar içindi. Şimdi gelelim ne zaman adsense alıp ne kadar para kazanabileceğinize.

Adsense ile İnternetten Para Kazanmaya Başlamak:

Web sitenizi açtınız. Bir miktar yazınızı yazdınız. Sitenize yavaş yavaş ziyaretçiler gelmeye başladı. Artık Adsense başvurusu yapmaya ve sitenize reklam almaya hazırsınız. Fakat hemen heveslenmeyin daha uzun bir süre para kazanamayacaksınız.

Öncelikle adsense ile para kazanmaya başlamak için sitenize düzenli aralıklarla toplamda en azından 100 yazı girmeniz gerekmektedir.

Sponsorlu bağlantılar

Bu yazılar yavaş yavaş google tarafından indexlenerek arama motorundaki sıralamada yerini alır. Bu süreçte de siz ziyaretçi sayınızı arttırırsınız. İşte tam da bu noktada gelirleriniz artmaya başlar.

Peki Nasıl Maksimum Geliri Elde Ederim:

Adsense hesabınızdan farz edelim ki siteniz artık iyi hit alan bir site para kazanmaya başlamak için öncelikli yapmanız gereken şey tıklama oranlarınız arttırmaktır.

Bunun için de site içindeki reklam yerleşimlerinizi iyi ayarlamanız lazım. Bu konuda en önemli nokta yazı içlerine reklam yerleştirmenizdir. Elbette adsense hesabınızı banlatmayacak şekilde yerleşim yapın ki sonra başınız ağrımasın. Bu konuda detaylı bilgi almak için buradaki yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

Her neyse bir diğer nokta ise tıklama başı maliyeti yani Google’dan reklamlarınıza tıklandıkça alacağınız birim ücreti arttırmaktır.

Peki bunu nasıl yapacağım diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Aslında çok zor değil. Sadece reklam verenlerin popüler bulduğu ve yüksek ücret ödediği kelimelerle ilgili yazılar yazmanız yeterli olacaktır. Bu kelimelere de buradaki yazıyı okuyarak ulaşabilirsiniz.

Günde 10 Tl Kazanmak İçi Yapılması Gerekenler:

Aslında işin en kolay kısmına geldik. Neden derseniz, siz artık uzun zamandr bloggersınız ve birsürü yazınız var artık. E haliyle siztenizin günlük sayfa gösterimi ortalama nerden baksanız 5.000 civarında. Tüm bunların yanı sıra yazı içlerine güzelce reklam yerleşimi de yaptınız. Artık sıra sadece beklemeye geldi. Bekleyin dostlarım. Google size yakında günlük en azından 5-10 tl arası bir para ödeyecek.

Umarım herkes dilediği başarıya ulaşır…

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
muzik-aski
Müzik ile Psikolojik Tedavi

Her çeşit müzik dinlemek veya söylemek beyne giden sinyalleri artırır ve insanı mutlu eder. Beyinde bizi mutlu eden mutluluk hormonunu...

Kapat