Ağız Kokusunu 4 Adımda Yok Edin

Sponsorlu bağlantılar

Hepimiz toplum içinde bulunuyoruz. Bu yaşam da bizi kendimize daha çok özen göstermeye itiyor. Bu özen bazen elimizde olmadan ne kadar uğraşsak da istediğimiz seviyelere ulaşmıyor.

Giyilen onca güzel kıyafetler, sıkılan onca güzel parfümler maalesef ikili ilişkilerimizde karşılıklı bir konuşmaya girdiğimizde eğer ağzımız kokuyorsa koca bir sıfır haline geliyor.

Karşı tarafta ki kişi bunu belli etmemek için ne kadar uğraşsa da kokuyu almamak için sağa sola dönüp durmasından bu durum rahatça anlaşılabilir.

Bu da eğer o sırada önemli bir şey konuşuyorsak konuşmanın tamamen mahvolmasına sebep olur.

Eğer önemli bir iş görüşmesi ise ve ağzımız kokuyorsa sanırım bu görüşmeyi başka bir zamana ertelemek en iyisi olur. Aksi taktirde işin elimizden uçup gitmesi bile an meselesi olabilir.

Eğer karşı cinsle bir ilişki hedeflemiş iseniz ve her şey tam bir bu problemse bile bence ya bir an önce çözüm arayın ya da hiç uğraşmayın. İşleri daha da berbat edebilirsiniz.

Ağız kokusunu önlemenin bir çok yolu var. Ben öncelikle en temel olanlardan bahsedeceğim.

Gelelim ağız kokusunu önlemenin en temel 4 adımına:

Günde en az bir mümkünse iki kere mutlaka dişlerinizi fırçalayın. Bu zamanlamayı da mümkünse yemek yedikten sonraya ayarlayın ki bakteriler ağzınızda kalmasın.

Sponsorlu bağlantılar

Sigara, alkol, çay ve kahve gibi hem dişleri sarartan hem de bakterilerle kötü kokuya sebep olan içeceklerden mümkün olduğunca uzak durun. Gün içinde çaydan uzak durmanız pek mümkün olmayabilir. En azından ardından suyla ağzınızı çalkalamaya çalışın.

Bol bol ot yiyin. Nane, tere, maydanoz gibi bitkisel kaynaklardan gün içinde fırsat buldukça atın ağzınıza. Bunlar bakterileri öldürmeye yardımcı olur ve güzel koku yayar. Ayrıca karanfil de çiğneyebilirsiniz. Fakat aşırıya kaçırmayın ağzınızda uyuşukluk yapabilir.

Dilinizi mutlaka temiz tutun. Diliniz bakterilerin en çok biriktiği yerdir ve en çok kokuya sebep olan yerdir. Bunu diş fırçanızın arkasıyla yapabilirsiniz.

Yukarıdaki 4 temel adım sonrası zaten büyük ölçüde kötü kokuda azalma sağlarsınız.

Eğer yeterli olmazsa bir de şunları deneyebilirsiniz:

Tarçın yiyerek bakterileri öldürebilirsiniz.

Geceleri ağzınız açık uyumayın. Bu boğazınızın kurumasına ve bakterilerin çoğalmasına sebep olur. Bu da tabii ki kokuya.

Gargara yapın. Piyasadaki aromalı gargaralar ile ağzınızı temiz tutabilirsiniz.

Sakız çiğneyin. Bu zaten olmazsa olmaz. Fakat şekerli sakız çiğnemeyin. Daha beter olmasın.

Çürükleriniz ve diş eti rahatsızlıklarınız varsa mutlaka tedavi olun. Bunlar temel ağız kokusu sebeplerindendir.

Ara sıra atıştırın. Küçük bir parça ekmek bile ağzınızın içindeki havayı değiştirir.

Umarım işinize yarar bir yazı olmuştur.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
resimli-ingilizce-burclar-2
2014 Yılının En Şanslı Burçları

Bir yılı da  geride bırakırken , 2014  yılının  burçlarına bir göz atalım. 2014 yılının en şanslı  geçeceği burç : ASLAN...

Kapat