Akil insanlar akıl vermeye başlayacak!

Sponsorlu bağlantılar

Son zamanlarda akil insanlar lafını her yerde fazlasıyla duyar olduk. Sanki dünyanın gündemi bu iki kelimeden ibaretmiş gibi bütün açık oturumlarda tartışılır, haberlerde bangır bangır duyurulur hale geldi. Peki kim bu adını sanını cismini duyup göremediğimiz akil insanlar ve ne işe yararlar?

Akil insanlar hükümetin son zamanlarda planladığı bir fikrin ürünü. Pkk ile görüşme, silahsızlandırma, silah bırakma sürecinde fikir verip danışılacak olan insanlar bunlar. Tabii ne kadar aklı başında insanlar orası sizin vereceğiniz bir karar. Elbette halka soran yok kim olsun böyle bir şey olsun mu diye ama yine de konuya dönelim biz madem olmuş.

Kurulacak olan komisyonda tahmin edilebileceği gibi Mhp yer almayı istemedi ve zaten yer de almayacak. Oktay Vural kürsülerde Devlet Bahçeli namına partinin genel kararını belirtti.

Sponsorlu bağlantılar

Akil insanlar heyeti ülkenin bütün bölgelerinden özenle seçilmiş sanırım. Özenle dediğim tabi ki halkın içinden insanlar değil bunlar. Öne çıkmış iş adamları, ünlüler, vs.

Bu da ayrıca başarılı bir taktik halkın beğenisini kazanmada bence; çünkü gerçekten halkın sevgisini kazanmış sanatçılar mevcut bu heyetin üyelerinin içinde. Mesela aslen Hakkarili olan Yılmaz Erdoğan bu heyetin üyesi olarak seçildi.

Usta sanatçılardan Orhan Gencebay, Kadir İnanır, Hülya Koçyiğit de bu heyetin üyelerinden.

Heyette işçileri Türk-İş başkanı Mustafa Kumlu, memurları ise Kesk başkanı Lami Özgen temsil edecek. Çiftçiler de Tzob başkanı Şemsi Bayraktar tarafından temsil edilecek.

Tam liste ve detaylı habere buradan ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
one-tree-hill
İzlenmeye Değer Bir Dizi: “One Tree Hill”

2003 yapımı bir dizi... İlk duyduğumda çok eski olduğu için ön yargıyla yaklaştığım ama izlediğim an gerçekten de arka arkaya...

Kapat