Akşam Yemeklerini Kaldır ve Zayıfla!

Sponsorlu bağlantılar

Kadın erkek herkesin derdi fazla kilolar. Spor merkezleri, diyetisyenler boşuna mı dolup taşıyor.

İnsanlar önce tıka basa yemekler, tatlılar yeyip sonra bozulan sağlıklarını ve fiziklerini geri kazanmak için nice çabalar sarf edip, ne paralar akıtıyorlar.

Bozulan sadece fiziki sağlık ve görünüm de değil üstelik. Ruh sağlığımızda alt üst oluyor. Ne giysek bir tarafından uyumsuz oluyor. Bu da bizim kendimize olan güvenimizi ve neşemizi tamamen kırmaya yetiyor.

Toplum olarak erkeklerin kilolu olmasını kabul etmiş durumdayız. Hatta “Göbeksiz erkek balkonsuz eve benzer” diye de sözler türetmişiz kendimizce.

Avrupa toplumlarında bu durum böyle değil. Erkekler de en az kadınlar kadar vücutlarına ve sağlıklarına dikkat ediyor. Bu da görünümlerine de yansıyor elbette.

Her neyse bu durum elimizde ve değiştirmek için gerekenleri yaptığımız zaman istediğimiz gibi bir vücuda ulaşmamız o kadar da zor değil aslında. Şimdi size bu işte kilit nokta olan bir şeyden bahsedeceğim kısaca.

Bizi çirkin gösteren kilolar kolay bir yolla ve biraz dikkat ettiğimizde dert olmaktan çıkıyor. Nasıl derseniz elbette ki az yiyerek.

Her  akşam aile meclisini toplayarak yenilen lezzetli yemekler kilolara kilo katmamıza neden oluyor.

Ben size bu güzelliklerden mahrum kalın demiyorum. Hiç yemek yemeyin diye asla demem zaten. Bu, bırakın sağlığınıza kavuşmayı tam tersine sağlığınızdan olmanıza bile neden olabilir.

Sadece ailece oturduğunuzda biraz yavaş yemek yemeniz ve her yiyişte zayıflayacağınızı gözlerinizin önüne getirebilmeniz yeterlidir.

Önemli olan nokta şu: akşam yemeklerini geç yememeye ve düzensiz yememeye çalışın.

Yediğiniz besinler kalorisi yüksek besinler olmasın. Malum akşam yemeğini yedikten sonra oturup televizyonun karşısında hareketsiz kalmak kilo almak için yeterli bir hadisedir.

Bu yüzden önemli olan hareketsiz kalmamak ve kalorisi düşük ve sağlıklı gıdalar tüketmek. Bu yolda motive edici unsurlardan faydalanabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar

Bunlardan en güzeli buzdolabının kapısına yapıştıracağınız ince halinizi gösteren bir fotoğrafınız olabilir. Her atıştırmak istediğinizde  bu fotoğrafa bakarak iştahınızı kesmiş olursunuz.

Bana çok vicdansızım gibi bakmayın. Bir işi başarmak için fedakarlıkta bulunmak zorundayız.

Akşam yemeklerini salata, yoğurt,  tam buğday unlu ekmekle geçiştirin. Beyaz ekmekten mümkün olduğunda uzak durun. Beyaz ekmek zaten başlı başına bir konudur. Bu konuyu da ayrı bir yazıda ele alırız daha sonra.

Canınız çikolata ya da tatlı türü şeyler mi istiyor? Kendinize hakim olmak zorundasınız. Yiyeceğiniz küçük bir çikolatayla bile her şeyi berbat edebilirsiniz.

Onun yerine elma yemenizi tavsiye ederim. Hem içerdiği fruktoz ile tatlı ihtiyacınızı gidermenize yardımcı olur, hem de lifli olması sebebiyle iştahınızı keser ve diyetinize katkıda bulunur. Ayrıca sindiriminizi de kolaylaştırmış olursunuz.

Tüm bunları yaptığınız zaman zayıfladığınızı göreceksiniz zaten. İşte bu kadar kolaydır. Hele de birkaç kilo verirseniz artık bu diyetin tadına doyum olmaz.

Asıl önemli olan nokta da şu ki: kalıcılık!

Bu diyeti diyet havasında değil ama sağlıklı beslenme formuna sokarak devam ettirmelisiniz. Yoksa eski halinizi almanız çok da uzun sürmez.

Yukarıda da değindiğimiz hareket konusuna gelelim. Spor yapmanız tabii ki gerekli. Peki spor yapmak size sıkıcı mı geliyor? Çok normal herkese zor gelir.

Bu durumda müzik koyun ve dans edin. Emin olun spor yapmanızdan bile faydalı olabilir. Çünkü hemen her kasın çalışmasını sağlamış olursunuz.

Unutmayın, akşam yemeklerini az ve öz yiyin. Kalorisi yüksek gıdalardan kaçının. Bol bol meyve ve sebzeye tam buğday unlu ekmeğe yönelin. Düzenli yemeyi ve geç saatlere bırakmadan yemek masasından kalkmayı bilin.

Zayıfladığınızı hayal edin ve gerçekleştiğini seyredin. Umarım azminiz başarmanıza yetecek kadar güçlü olur ve öyle kalmayı başarır.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
guneslenmek
Güneşlenmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Artık yaz aylarının çok yaklaşmasıyla ve güneşin özellikle ege ve akdeniz bölgelerinde etkisini büyük ölçüde arttırmasıyla tatil yolları gözükmeye başladı.

Kapat