Ayak Mantarını Önlemenin 5 Kolay Yolu

Sponsorlu bağlantılar

Tırnak mantarı başa bela bir hastalık olup insanı canından bezdirebilmektedir. Ayak mantarını yapan bitki benzeri bir mantar bakterisidir ve nemli ortamı çok sever.

Ayak mantarı oluştuğu zaman dünyanın sonu gelmemiştir elbette. Her hastalık gibi bunun da tedavisi mümkün olacaktır. Ayak mantarı önemli bir cilt problemidir ancak tedavi edilmezse sorun olabilmektedir.

Tırnak kaybına neden olabileceği gibi ayakkabı giyememe gibi büyük bir sorunla da karşımıza çıkabilmektedir. Özellikle son iki parmak aralarında ortaya çıkan kaşınma, sulanma ve sertleşme bazı tırnaklarda morarma ve serleşme ile tırnak kaybı ve bunun neticesinde su toplama şeklinde kendini göstermektedir.

Sponsorlu bağlantılar

Peki ayak mantarı nasıl gelişir hiç düşündünüz mü?

Bu hastalığı engellemek için peki neler yapılabilir?

İşte önlem olarak yapılabilecekler:

Öncelikle mantar hastalığını engelleyen bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Bunlardan en önemlisi ayakların ıslak ve terli kalmamasıdır.

Silinen havlunun sadece kendimize ait olması gerekir.

Herkesin giydiği terlik ve ayakkabı gibi eşyaların kullanılmaması gerekir.

Önümüzde yaz mevsimi var ve deniz sezonu açılmıştır. İşte bu mevsimde kumsalda çıplak ayakla gezmemek alınması gereken en önemli tedbirlerdendir.

Özellikle sıcak mevsimlerde sandalet veya açık ayakkabı giyilmesi alınması gereken tedbirlerdendir.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
galatasaray_89[1]
Az kalmıştı be Galatasaray!

Çok sağlam bir maç oldu diyebilirim. Bir önceki maçta Real Madrid'e karşı olan mağlubiyetimizin üstüne bu hafta bugün bu gece...

Kapat