Ayakkabı Giyerek Zayıflayın

Sponsorlu bağlantılar

Ayakkabı ne zaman keşfedilmiş hiç düşündünüz mü? Şöyle bir araştırdım da ilk kez İspanya’da 12-15 bin yıl öncelerine ait olan mağara resimlerinde erkeklerin ayaklarında deri benzeri yapılar dikkati çekmektedir. Diğer taraftan Mezopotamya’daki çamur içindeki ayakkabı izine de rastlanmıştır.  Günümüzdeki ilk ayakkabı ise sandalet şeklinde sıcak ülkelerden gelen bir iz olarak karşımıza çıkıyor. Adeta saçma bir yapı ile kendini belli eden dörtgen şeklindeki ayakkabı, ayağı sıcaktan korumakla görevliydi.

Mısır kayıtlarında ise ayakkabı sadece evde giyilecek şekilde imal edilmişti. Gerçek ayakkabı benzeri yapıları ise Hititlerde çarık şeklinde görüyoruz.

Avrupa’ya baktığımızda ise 11. y.y. da sivri burunlu ayakkabı şekilde karşımıza çıkmıştır.  Ortadoğu’da biraz daha geliştirilerek ayakkabılara topuk eklendi. Bu 15. y.y. kadar sürerken 16. ve 17. y. y. da erkek ve kadın ayakkabıları topuklu olup birbirine benziyordu. Ve çok yüksek topukluydu. Diğer taraftan ilginç bir bilgiye de rastladım. 19. y. yıla gelene kadar ayakkabılar adeta eşsiz, her ayak için aynı kalıp yani sağ sol farkı olmadan kullanılıyordu. Bunun zorluğu anlaşılmış olmalı ki ilk çift ayakkabı keşfi Philadelphia‘da olmuştur.

Sponsorlu bağlantılar

Altı lastik ayakkabılar 1916′ da yine ABD ‘de yapıldı ve ked ismi verildi. Ardından soğuk bölgelerde ve ata binilen yerlerde botlar ise I. Dünya Savaşı sırasında ortaya çıktı. Sonraları Osmanlı işleme sanatıyla ayakkabılar yeni bir sanat eseri halini almaya başladı. Ve deri ayakkabılar işlenmeye başladı. Yeniçeri ocağında ihtiyaç olduğundan deri çizmeler geliştirildi.

Artık günümüzde en ilkel toplumlarda bile ayaklarında ayakkabı bulunmaktadır.

Gelelim ayakkabının zayıflamada kullanılmasına. Elbette ki yürürken ayağımızda ayakkabı olmalı hemde en sporundan ve en etkilisinden. İster koşarken isterseniz yürürken. Her zaman evde bile otururken giyebileceğiniz bu zayıflama ayakkabılarının kilo yakmada çok etkili olduğunu düşünüyorum. Etrafımda çok insan var bunu kullanan ve memnun olan. Ancak unutulmamalı ki çok yemek yiyerek sadece bu ayakkabılara güvenmek doğru değildir.

Peki nasıl oluyor da bu ayakkabılar zayıflamada bu kadar etkili olabiliyor?  Kaslarınızın yorulmadan adeta bir kuğu gibi hareketini sağlayan özellikteki bu ayakkabılar yürüyüş için idealdir. Kan dolaşımını harekete geçiren ve bundan dolayı selülitlere de iyi gelen kalitede üretilmiştir. Asla kambur kalmanıza müsade etmeyen ve daha sportif bir vücud yapısına sahip olmanızı sağlayan bu spor ayakkabılarını ben çok sevdim.

Günde yirmi dakika giyerek zayıflama sağlayacağını unutmadan ve sahtesine kaçmadan orijinal olanını alarak bu ayakkabılarla zayıflayın.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
sac-bakimi-mhX
Saçları Hızla Uzatan Yöntemler

Bütün kadınlarda bu sorun vardır. Doğal etkenler, fön, boya derken yıpranan saçlar çokça dökülür ve hızlı uzamaz. Sizin için öncelikle...

Kapat