Bir Aşk Hikayesinden Fazlası: Blue Valentine

Sponsorlu bağlantılar

Bu filmi burada yazıya dökmemin temel sebebi içerisinde çok güzel ve anlamlı mesajlar içeriyor olmasıdır. Nasıl mesajlar diyeceksiniz. Zaten tüm filmler mesaj içerir diyeceksiniz. Biliyorum fakat bu öyle değil.

Bir aşk filminde klasik senaryodur tanışma olur  aşk olur ve mutlu sonla biter herşey.

Bu filmde anlatılanlar ise yine aynı temel üzerine oturtulmuş fakat biraz daha farklı bir noktaya değinilmiş şekilde sunuluyor.

Genç yaşlarında fabrikada çalışan bir adam. Kendinden daha da genç olan ve züppe sevgilisinden hamile kalan bir kız. Sevgilisi tarafından reddedilmesi üzerine yalnız başına kalır ve karşısına bu adam çıkar.

Aralarında güzel bir ilişki başlar ve adam çocuğuyla dahi olsa kızı ister.

Buraya kadar bildiğimiz senaryo. Bunu dahi çok güzel işlemişler. Hem eğlenceli hem romantik.

Sırada diğer kısım var. Evlenen bu çift çocuklarını beraber büyütür elbette. Kız babasını o kadar çok sever ki hiç ayrılmak istemez. Hayat şartları dolayısıyla geçim sıkıntısı yaşayan bir hale gelirler. Adam çalışmayı sevmez ve kendi bir şeyler yaparak para kazanmaya uğraşır.

Sponsorlu bağlantılar

Aralarını çok anlatmak istemiyorum filmin tadı kaçmasın. Sonrasında kadın adamın onu ne şartlarda kabul ettiğini ve sevdiğini hatırlamaz bile. Sırtını döner ve ayrılır. Gerisini ve önceki kısımları filmi seyretmeniz halinde siz öğrenirsiniz. Ben daha fazla anlatmayayım.

Asıl anlatmak istediğim kısım ise hayat şartlarının insanları birbirinden ne kadar uzaklaştırabildiğidir. Geçim sıkıntısı, karşılıklı ufak tefek anlaşmazlıklar bile eğer güçlü bir aşk hatta aşktan öte bir sevgi bağı yoksa ayrılığa sebep olabiliyor. Bu hayatın gerçeği.

Filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Ayrıca bu tarz kaliteli filmler hakkında yorumlar fragmanlar ve imdb bilgilerine kolayca ulaşabilmeniz için sinemoloji.com sitesini tavsiye ediyorum. Karmaşık sitelerde sayfa sayfa dolaşmadan direk film bilgilerine ulaşabilirsiniz.  Film izlemeden önce seçim yapmanızda kolaylık sağlayacaktır.

İyi seyirler…

Sponsorlu bağlantılar
  1. melahat Cevapla

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
diş beyazlatma
Meyve ile Doğal Diş Beyazlatma

Dişlerimizin temizliği ve parlaklığı önce insanın kendisine sonra da çevresindeki insanlara verdiği saygıdan dolayı önemlidir. Hiç kimse sarı dişlerle insan...

Kapat