Bir Türk sosyal ağı: Quup.com

Sponsorlu bağlantılar

Facebook ve twitter gibi bir siteyi neden türkler değil de hep yabancılar yapar ve neden Türk’lerin kendine ait bir web sitesi bile olmaz derdik. Sanırım webmasterlar ve yazılımlar bunu duymuş olsa gerek ki kolları sıvayıp işe girişmişler ve bir sosyal ağ üretmişler. Hem de güzel olmuş.

İlker Aksu’nun mimarı, Abdullah Uğraşkan’ın ise senior developerı olduğu site: quup.com

Sponsorlu bağlantılar

Siteyi sizin yerinize incelemek için kaydoldum ve biraz kullandım. Tasarım olarak güzel diyebileceğim fakat alışkın olduğumuz dinamik facebook ve minimalist twitter tasarımlarından biraz daha farklı bir yapıyla karşılaştığımı söyleyebilirim. Kullanışlılık olarak ise illaki diğer sosyal ağlardan esinlenmeler alarak uygulanmış bir site. Bu kaçınılmaz. Alışkanlıklarımızı değiştirmeye yönelik çalışmalar ise zaten çok zor tutunmakta.

Her neyse quup quick update  kelimelerinin kısaltması. Ayrıca site üç dilde hizmet veriyor. Bu da atlanmaması gereken bir ayrıntı bence.

Bence hoş olmuş emeği geçenleri tebrik ediyorum cesaretlerinden ötürü. Umarım başarılı olurlar.

Sponsorlu bağlantılar
  1. Solmaz Cevapla
    • atalayahmet Cevapla
  2. ferman Cevapla

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
_20127121073
Kıyafet Seçerken Rengine Dikkat Edin!

Hemen hemen herkesin dolabında aşağıda sayacağım renkler mevcuttur. Bunun yanında da hepimizin belirli renklere olan ilgisi fazladır ve dolabımızı açtığımızda...

Kapat