Bir tweet için 10 ay hapis cezası alan ünlü piyanist: Fazıl Say

Sponsorlu bağlantılar

Bugünlerde herkes toplum değerlerine öyle bir sahip çıkar oldu ki şiirlerden dörtlükleri bile büyük imalar zannedip alınganlık gösterebiliyor. Bu alınganlıkla da insanların düşüncesinin suç olup olmadığı daha kanıtlanmadan ki böyle bir şeyi zaten kanıtlayamazsınız hapis cezasını yemesine sebep oluyor.

Ünlü piyanist ve iyi bestekar Fazıl Say adına sahneler kurulmuş başarılı bir sanatçı. Kendisi bu durumun gereği olarak şiir, müzik vb. gibi sanatın diğer dallarıyla da yakından ilgilenmekte. Bu çok normal.

Bugüne kadar kendisini zirveye çıkartan bu ilginin sonrasında küçük bir twitter mesajı yüzünden hapis cezası istemiyle yargılanmasına sebep olması sanırım kafasının allak bullak olmasına sebep olmuştur.

Mahkemede toplumun bir kısmının inandığı değerler ile dalga geçme ve aşağılama gerekçesiyle hakkında istenen hapis cezası 10 ay olarak karara bağlanıp sonrasında 5 yıl gözetimde tutularak tahliyeye dönüştürüldü.

Peki nedir bu kadar büyük sansasyon yaratan tweet derseniz:

Sponsorlu bağlantılar

“Muezzin 22 saniyede okudu akşam ezanını yahu. Prestissimmo con fuco!!! Ne acelen var? Sevgili? Rakı masası?” diyor ünlü piyanist.

Burada iki yargıya varılabilir bence. Adam sanatçı belki ezan sesi çok hoşuna gitti? Ya da adam ateist bilmiyor akşam ezanının hızlı okunduğunu buna espri yapmış olabilir.

Gelelim aşağılama konusuna. Böyle bir hakkı yok tabii ki önce bunu belirtelim. Fakat tarafsız düşünecek olursak bugüne kadar ateistlerin ne kadar aşağılandığını bir düşünün. Sadece farklı bir görüşe sahip veya farklı özellikleri var diye insanları ayrıştırıp aşağılamadık mı biz toplum olarak?

Bu durum karşısında aşağılamış bile olsa gerçekten inanan bir müslüman bunun cezasını Allah’ın vereceğini ya da vermeyeceğini her neyse bilir ve ses etmez. Böyle bir eziklik hissi içine girmez! Bu başka bir şey.

Ortada yine bir iteleme, ve ayrıştırma çabaları görüyorum ben ya hadi bakalım hayırlısı. Biz gözlüğü var diye “dört göz”  dalgasını geçerek büyüyen bir toplumuz. Bırakın da adam niyeti kötüyse de geçsin dalgasını elbet bulur cezasını…

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
adet-sancisi-regl-agrilari
Adet Dönemini Ne Etkiler?

Adetiniz çok düzensiz mi oluyor? Hanımlar adet dönemini etkileyen bir faktör öğrendim ve bu sizi çok şaşırtacak. Regl olduğumuz zaman...

Kapat