Bitkilerden Mucizevi Yağlar ve Kremler

Sponsorlu bağlantılar

Doğa öyle güzel ve kıymetlidir ki altın değerinde olan bitkilerden ve onların çiçeklerinden, yapraklarından, tohum ve diğer kısımlarından faydalanılmalıdır. Bitkileri doğrudan sebze ve meyve şeklinde tüketebileceğimiz gibi onlardan yağ, krem, özüt ve parfüm de hazırlayabiliriz.

Örneğin bitki kremi şu şekilde hazırlanır:

Bitki ince bir şekilde kıyıldıktan sonra 500 gram zeytinyağı, fındık yağı badem yağı istenilen yağlardan biri sanki kızartma yapılıyormuş gibi ocakta iyice kızdırılan bu yağa atılır ve karıştırılır.

Tava ocaktan alınıp ve üstü kapatılarak soğuk bir yerde 24 saat bekletilir. Ertesi gün tavadakiler hafifçe ısıtılarak bir tülbente alınır ve süzülür ve böylece bir krem elde edilir. Bu krem istenilen krem kaplarına alınarak kullanılır.

Sponsorlu bağlantılar

Yağ hazırlanması ise:

Yağı hazırlanmak istenilen bitki çiçekler veya yapraklar gevşek olarak bir şişeye doldurulur ve bitkilerin iki parmak üstüne çıkacak kadar, soğuk zeytinyağı eklenir. 14 gün cam kenarında güneşte veya ocak, soba yakını gibi sıcak bir yerde bekletilir ve süzülür. Böylece bitki yağı hazırlanmış olur. Elde edilen bu yağ amacına uygun olarak örneğin ağrı kesici ise masajla ilgili kısımda masajla yedirilir.

Her bitkinin her kısmından yağ ve krem hazırlanabilir. Son derece basit ve ucuz olan bu işlem cebimize bol miktarda para kazandıracaktır.

Kolay gelsin.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
i (3)
Vücuda En Sağlıklı 10 Yiyecek

Yiyecekler vücuda faydalı olduğu sürece değerlidir. Karnımızı bir şekilde doyururuz ancak besin değeri olmayan ve asla vücudumuzda etkin olarak kullanılmayan...

Kapat