Bloglar İçin En Kazançlı ve İyi Reklam Yerleşimi

Sponsorlu bağlantılar

Blog yazarları çok iyi bilir ki bir blogun ayakta durabilmesi elde ettiği reklam gelirlerine bağlıdır çoğu zaman. Bu blog ücretsiz blog servislerinden biri ile sağlanıyorsa bu durum o kadar da sorun olmasa bile eğer kaliteli bir yayın yapmak isterse kişi ücretli hosting, domain ve tasarım ile karşı karşıyadır.

Bu da beraberinde daha çok bilgiyi ve daha çok maddi sıkıntıyı getirir. Bu durum zamanla bir çok bloğun kapanmasına bile yol açar. Ya da çoğu zaman sırf gelir elde etme amacıyla kurulan bloglar kendi milatlarını bu şekilde doldururlar.

Bu durumun temelinde yatan gelir eksikliği sorununu bir nebze de olsa düzeltebilecek bir şeylerden bahsetmek istiyorum sizlere.

Reklam alıyorsanız eğer ve bu hangi şirket olursa olsun ki genellikle düzgün bloglar adsense reklamlarını kullanırlar. Bunun sebebi ise daha yüksek ücretler ödenmesi ve google tarafından her bloğun elbette ki reklam ağına kabul edilmemesidir.

Her neyse reklam düzenini nasıl yaptığınız gelirinizi çok ciddi bir şekilde etkiler. Reklamları yazıdan uzak görünmeyecek yerlere koyduysanız malesef pek bir kazanç elde edemezsiniz. Elbette okuyucuyu sıkmayacak bir reklam düzeni oluşturmak çok önemlidir fakat bunu sağlarken aynı zamanda sizi ayakta tutabilecek minimum geliri de elde etmenizi sağlayacak reklamları istemeye istemeye de olsa okuyucularınıza göstermek zorundasınız.

Sponsorlu bağlantılar

İşte bunun için yazılarınızın içine reklam almanız çok önemlidir. İnsanlar sitenize genelde google aracılığı ile gelecek ve direk yazı sayfanıza yönelecek. Bu da anasayfanızda pek gezinemeyeceği anlamına gelir. Bu yüzden reklam düzeninizi anasayfanıza göre değil makale sayfalarınıza göre ayarlamalısınız.

Benim tavsiyem yazıların içine yazı ile iç içe olacak şekilde küçük bir reklam ve yazının yanındaki sidebar yani yan menü kısmında bir büyük reklam olması yönünde. Eğer bu şekilde uygularsanız hem okuyucuyu yormaz hem de eskisine göre az da olsa daha iyi gelirler elde edersiniz.

Ayrıca yazı içine reklam koymanın kolay yolunu anlattığım yazıma bakmanızı tavsiye ederim.

Elbette ki basit bir blog bile olsa yayıncılık süreklilik ve uğraş gerektiren bir iştir. Herkesin emeğinin karşılığını alması dileği ile hoşçakalın diyorum…

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
psikoloji-bilimi[1]
Psikolojiniz Ne Kadar Düzgün?

İnsanlık tarihi boyunca tıp ve psikolojinin en bilinmeyen noktalarından biri oldu insanın ruhsal ve psikolojik yapısı. Bir parça daha fazla...

Kapat