Burçlar mı Bizi Yoksa Biz mi Burçları Yönetiyoruz?

Sponsorlu bağlantılar

Astroloji çok eski yıllardan beri var olan bir bilim dalıdır. Gezegenlerin ve yıldızların insan üzerindeki etkisini ortaya çıkaran bir dildir adeta. Astroloji içinde burçların büyük bir yerinin olduğunu ifade eden uzmanlar, burç olmadan astrolojinin olamayacağını kabul etmişlerdir artık.

Genellikle insanlar burçlarını okuyunca sanki kendilerini anlattıklarını sanırlar. Oysa bu son derece aldatıcı bir durumdur. Burçların ne kadar gerçek payı vardır diye şöyle bir düşünelim. Ve her gün milyonlarca insana aynı burç yazılmaktadır. Yani Ayşe’nin ve Arzu’nun farklı kişiliklerine rağmen her gün onlara sunulan burç tahminleri aynıdır ne hikmetse icon_smile Burçlar mı Bizi Yoksa Biz mi Burçları Yönetiyoruz? Bir diğerinde ise örneğin küçük bir çocuğun burcudur ancak tamamen yetişkinlerin içinde bulunduğu durumu ifade etmektedir adeta icon_smile Burçlar mı Bizi Yoksa Biz mi Burçları Yönetiyoruz?

Şimdi bu ne demek? Valla şaştım da kaldım. Ben burçlara çocukluğumdan beri inanmıyorum ve benim kişiliğimi yansıttığını da kabul etmiyorum. Üzgünüm…

Aslında burçlar bir toplumun ifadesi bana göre sadece bir kişinin değil, topluma mal edilmiş bir fantazi. Sanki kişiye özel yazılmış gibi gösterilen fakat topluma hitap eden bu etki aslında Forer Etki olarak bilinmektedir.

Bir insan burcunu okuduğunda elbette ki kendi özelliklerini ortaya koyan bazı tarifleri bulacaktır içinde. İşte aldanma burada başlar aslında. O anda çok mutlu olur çünkü onu anlatıyordur burcu. Ve bu aldatma oranı % 80 civarındadır. Peki % 20 si nerededir? İşte yanılma payı olan bu oranda çoğu insan burcunun özelliklerini taşımaz.  Burçlar geleneksel olarak fal gibi alışkanlık haline geldiklerinden dolayı artık toplum tarafından benimsenmiştir. Zamanla artık bilimselliği de kabul edildiği için burçlar hayatımızın bir parçası olmuştur belki.

Sponsorlu bağlantılar

Burçlar gerçekten kişiliğin aynası mı yoksa insanın tesellisi mi? Bazen tam içinde bulunduğumuz günü kurtarırken bazen de hiç alakası olmayan bir durumun  tam ortasında buluruz burçlarla kendimizi. Her sabah burcunu okumadan dışarı çıkmayan kaç insan tanıyorum inanın. Geçenlerde bir arkadaşım çok neşeliydi nedenini sordum ve bana burcum bugün çok komik şeyler anlatıyor dedi. Çok şaşırdım:) O kadar burcuna inanmış bir insan ki okumadan asla dışarı çıkmaz. Bence son derece yanlış bir davranış bu. İnsan burcunun esiri olmamalı…

Şimdi bir burç düşünelim bu sabah annelik duygularınız ön plana çıkacak ve siz öncelikle onu düşüneceksiniz diyen. Oldu mu bu şimdi? Birisi bayan diğeri erkek burç özelliklerini taşıyan kişiler nasıl olacak bu durum? İşte burada yanılma payı ortaya çıkıyor ve burçlar kişiliğin aynası değildir diyor. Tamam inanan inansın ve burçlarıyla mutlu olsun. Ancak asla burcunun özelliklerini taşıyacak diye kendini zorlamasın. O zaman kişiliğini değiştirmesi gerekir. Bilinç altına attığı burcunun özeliklerini sanki kendi kişiliğiymiş gibi burcunun kalıbına uydurmasın. Mutlaka karakter özelliklerinin bir çoğunu taşıyacağı gerçektir. Ancak kendini fazla burçlara kaptırmadan hayatla iç içe gerçekleri yaşamak daha sağlıklı olacaktır bana göre.

Burçlar hep varmış da aslında yokmuş gibi icon_smile Burçlar mı Bizi Yoksa Biz mi Burçları Yönetiyoruz? Bir başak olsun ardından terazi ya da oğlak ya da ya da ne bileyim bir başkası icon_smile Burçlar mı Bizi Yoksa Biz mi Burçları Yönetiyoruz?

Burca inanma ama burçsuz da kalma dileklerimle…

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
jdbjkb[1]
Ağız Kokusunu 4 Adımda Yok Edin

Hepimiz toplum içinde bulunuyoruz. Bu yaşam da bizi kendimize daha çok özen göstermeye itiyor. Bu özen bazen elimizde olmadan ne...

Kapat