Çocukların Yetiştirilme Farkı

Sponsorlu bağlantılar

Bu yazımda bir çok insanın aslında bildiği ama farkedemediği şeylerden ve annelerimizin bilmeden yaptığı hatalardan bahsetmek istiyorum. Hepimiz eminim bunların hepsini ya da bir çoğunu yaşadık.

İlk önce şuna değinelim nerdeyse hepimizin annesi fazlasıyla evhamlı ve dikkatlidir. Öyle ki düşen ya da ağlayan çocuk göremeye dayanamaz hemen müdahele ederler. Avrupalı hanımlar bilmem bilerek mi yapıyor buna hiç önem vermiyorlar. Doğrusu da budur bırakın çocuklar düşsün kalmayı öğrensin, ağlasın sorununu çözmeyi öğrensin.

Bir de şu vardır annelerimizde; zorla yemek yedirmek. Hanımlar unutmayın çocuklar da insan onlar da acıkacaktır ve kendi acıktığı için sonra iştahla yiyecektir.

Sponsorlu bağlantılar

Çocuklarınızın her istediğini yapmayın otoritenin sizde olduğunu bilmeli ama bunu onu sıkmadan yapmalısınız mesela ona seçenekler vermelisiniz. Seçeneği siz seçip yöneten siz olun ama onun da kendi kararını verip seçmesine izin verin.

Yapılan son araştırmalara göre dağınıklık yaratıcı olma belirtisiymiş, çok kasmayın bırakın ortalık biraz dağılsın çocuğunuzdan önemli değil.

Psikologlar çocuklara para cezasının verilmemesinden yanadırlar, eğer onları harçlık vermemekle tehdit ederseniz başka yollar bulabilirler.

Daha bir çok şey vardır tabi ama benim önemli bulduklarım bunlar.. İyi şanslar. icon_smile Çocukların Yetiştirilme Farkı

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
6C5B4D97D5D4313C5AAA97AAEA7B1
İnsan İlişkilerine Dair

Arkadaşlar bu yazımda bugüne kadar öğrendiğim ve gözlemlediğim sosyal ilişkilerle ilgili konuları sizlerle paylaşmak istiyorum. Biriyle ilişki kurarken onun size...

Kapat