Depresyondan Doğru Nefes Alarak Kurtulun!

Sponsorlu bağlantılar

Hepimizin hayatında mutlaka iyi gitmeyen birşeyleri vardır elbette ki. Olmaz mı hiç hayat insanlar için vardır.

Ya bu deveyi güdersin ya da bu diyardan gidersin demiş atalarımız.

O zaman ne yapmalıyız elbette kendimize çözüm yolları aramalıyız ve hayattan tekrar tekrar zevk almalıyız. Kitap okuyarak, şarkı söyleyerek, kendimize bir uğraş bularak.

Hayat her şeye rağmen güzel bana göre.  Ne dersiniz?

Eğer  aile veya iş hayatımızda aşamadığımız problemleriniz varsa ve kendimiz çözemiyorsak bu durumda mutlaka bir uzmandan yardım almalıyız.

Hayatın sıkıntısını çeken ve gerilen böyle bir insan anlık veya uzun süreli depresyona girebilir.

Depresyona giren bir insanda nefes alma ve kalp atışı sorunları hemen kendini belli eder. Ve kalbi hızlı atmaya başlar hem de hiç durmadan çünkü strese girmiştir.

Bu durumda gerilimli anların başlamasıyla vücut ona bir uyarı gönderir ve böylece kalp atışlarından kendini kurtarmasını söyler. Yani vücudun savunma mekanizması bu durumdan kendini kurtarma alarmı çalar aslında. Kaygı bozukluğu ile kendini gösteren bu durumda kişinin nefesi daralır sanki boğulacaksmış gibi olur. Ölüm korkusu hisseder ve bütün benliğini sarar.  Oysa bu dakikalar sabırlı olunursa gelip geçici bir durumdur.

Sponsorlu bağlantılar

Uzmanların yaygın kaygı bozukluğu adını verdiği bu durumda nefes terapisi oldukça büyük önem kazanmaktadır.

Peki bu durumda yani yoğun kaygı anında nasıl  nefes almalıyız.  Aslında uyku nefesi denilen ve karından yapılan bu nefes terapisi,  son  derece kolaydır. Nefes terapisini kolaylaştırmanın en kolay yolu elimize boş bir torba veya kese kağıdı almaktır .

Şöyle ki kese kağıdını ağzımıza götürerek şişirip tekrar söndürmeliyiz. Böylece diyaframdam nefes alıp vererek beynimize oksijen gidecektir ve kirli hava olan karbondioksit dışarı çıkacaktır. Bunun sonucunda  ağrılarımız azalacak ve dünyaya yeniden gelmiş gibi kendimizi daha mutlu ve rahat hissederiz. 

Bu kadar basit nefes almak,  ama gerçekten doğru nefes almak. 

Nefessiz kalmamak dileğiyle…

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
fft16_mf703463[1]
Erkeği Çileden Çıkaran 5 Şey

Erkekler kadınlar kadar anlaması zor girift varlıklar değillerdir. Çok fazla şeyi kafalarına takmaz ve rahat davranırlar ama bu 5 şey...

Kapat