Doğaüstü Bir Dizi: Supernatural

Sponsorlu bağlantılar

Annelerini küçükken doğaüstü bir varlığın öldürmesi sonucu babaları tarafından avcı olarak yetiştirilen iki kardeşin sıra dışı ve doğaüstü varlıklarla iç içe geçen hayatlarını bu dizide çoğu zaman korkarak kimi zamansa gülerek izleyeceksiniz.

İki kardeşin birbirini nasıl koruyup kolladığının en güzel örneğini sergiliyor Dean ve Sam Winchester bu dizide…

Dean ailesine yani babasına çok bağlıdır. Ancak Sam tam tersine babasından ve kardeşinden uzaklaşmak, hayatını avcılıkla geçirmek istememektedir. Bu nedenle de onlardan uzaklaşır ve sevgilisi Jessica ile yaşamaya başlar.

Ancak aradan birkaç yıl geçince Dean, Sam’in yanına gelir ve babalarının ava gittiğini ancak dönmediğini söyler.

Bunun üzerine babalarını aramak için yola çıkarlar. Babalarını aramak için çıktıkları yolda karşılarına çıkan doğaüstü varlıkları avlarlar. Sam’in kız arkadaşı Jessica’nın da annesi gibi öldürülmesi üzerine Sam kendini uzaklaşmaya çalıştığı bu hayatın içinde bulur.

Sponsorlu bağlantılar

Dizinin her bölümünde biraz daha fazla doğaüstü varlığın ortaya çıkmasıyla olaylar giderek daha da ilginçleşmeye başlar ve bu sayede dizi bu kadar zamandır hala izlenmektedir. 8. sezon finaline giren Supernatural her sezonda olduğu gibi bu kez de “bir dahaki sezonu nasıl bekleyeceğim” dedirten bir kapanış yaptı.

Aslında dizinin içeriği doğaüstü varlıklar olduğundan bu dizinin senaryosu zaten bu kadar uzun sürmeye müsait bir yapıda. Çünkü dizide meleklerden şeytanlara, hayaletlerden kurt adamlara, vampirlere ve daha pek çok yaratığa yer verilmiş.

Yani bu diziye pek çok yaratık daha ekleyerek dizi sürdürülebilir ki dizinin sezonlarına bakınca da her bölümde yeni ve değişik varlıkların oluşturularak dizinin sürdüğünü görüyoruz. Bu dizide ölmek diye de bir şey yok neredeyse… Çünkü iki kardeş pek çok kez ölüyor ama tekrar geri geliyorlar…

Kısacası doğaüstü ve sıra dışı pek çok olayı barındıran bir kurguyla oluşturulan ancak her sezonunda da farklı olayların oluşturulmasıyla bir sonraki bölümünü merakla ve sabırsızlıkla beklettiren bu dizi, sıra dışı olaylarla ilgili dizi ya da filmleri sevenlere tavsiyemdir icon_wink Doğaüstü Bir Dizi: Supernatural

Sponsorlu bağlantılar
  1. askar Cevapla

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Leaving-Las-Vegas12[1]
Bir başyapıt: Elveda Las vegas

Efsanevi bir film ve efsanevi bir oyuncu: Nicolas Cage. Kariyerinde hızlı bir yükselişe geçtiği sıralarda bir film teklifi ile başlayan...

Kapat