Erkek Çocuk Soyadı İçin Sevilmez!

Sponsorlu bağlantılar

Neden eskiden ve hala devam eden ısrarcılıkla kız çocuklarını ailede ikinci plana atarlar bu babalar?

Neden kız çocukları hak ettikleri insancıl davranışları aileden göremez?  Onlar  evlat değil mi?

Sorular çok ağır bana göre çünkü ben bir kadınım ve yüreğime dokunuyor bu ayrımcılık.  Ben de kız erkek ayırımı yapılan aileden geldim.  Ben de erkek kardeşimin üstün tutulduğunu, sen kızsın dendiğini iliklerime kadar hissettim.  Bu ayrımcılığın  tek sebebi kız çocuklarının evlenince – nedense değişen medeni kanundan hala babaların haberi yok -babalarının soyadını taşımayacak olmasıdır .  Bu çok mu önemli bir kız evladının yüreğinden? Tabi ki değil.

Sırf evlenince babanın soyadını taşımıyacak diye kız çocuklarını diri diri mezara gömmek mübah mı? Doğru olan, erkek çocuklarını sırf bu yüzden şımarmak mi?

Daha sorayım mı?  Neden neden? diye.

Sponsorlu bağlantılar

Erkek her şeyi yapar.  Erkek karısını aldatır.  Erkektir yapar. Erkeğin elinin kiri.  Bütün bu düşünceler yıllardır atalarımızın zihninde sabit birer fikir yığını ne dersiniz haksızmıyım?

Ben ailemden böyle gördüm deyip koca dayağını doğal gören, çocuklarını şiddete maruz bırakıp böylece onlarında şiddeti öğrenmesine vesile olan kadınlara yazıklar olsun.

Sonra sonra gelsin şiddete yatkın erkek çocuklar evlenince karısını döven kocalar. Mutsuz yuvalar, mutsuz çocuklar.  Bu kısır döngü hep böyle sürer gider.

Anneler ve babalar size sesleniyorum.  çocuklarınızı yetiştirirken hatta yetiştirmeden önce lütfen çocuk gelişimi hakkında kitaplar okuyun.  Okuyun ki biraz bilgi  sahibi olun. Çocuğun şiddet uygulanarak büyütülemeyeceğini öğrenin.

Şiddete maruz kalan ve şiddeti öğrenen neslin tükenmesi için bunu yapmak zorundasınız.

Çocuklarınızın kaderi sizin kaderiniz olmasın.

Ne dersiniz? 

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
a
NASA’da Çalışmış, Fakat Türkiye’de İş Bulamamış Türk Bilim Kadını: Neva Çiftçioğlu

Bildiğiniz gibi ülkemizde bilime verilen değer bir türlü gerekli seviyeye gelmiyor, gelemiyor. Bilime yoğunlaşmış üretken zihinler, ülkemizde ya umursanmıyor ya...

Kapat