Evlilik Kabusunuz Olmasın

Sponsorlu bağlantılar

Evlilik iki kişinin aynı evde yaşaması mıdır sizce? Yoksa birbirine seven iki kişinin hayatını birleştirip aynı evi paylaşması mıdır? Vallahi ben bilemedim. günümüz evlilikleri artık o kadar basitleşti ki eşler birbirlerine tahammül edemez hale geldi. Anlaşamıyoruz artık boşanalım gitsin. Karakterlerimiz uyuşmuyor. Sen çok değiştin evlendikten sonra gibi düşünceler zaten eşlerin kafasında serbest dolaşırken artık o evliliği yürütmenin de anlamı yok bana göre.

Peki neden evleniriz? Sadece cinsel arzularımızı gidermek için mi? Yoksa bununla beraber hayat arkadaşımız olsun diye mi? Bizi korusun, kollasın, sağlıkta, hastalıkta ve her zaman yanımızda olsun diye mi? Peki sizce?

Evlilik her yönden fedakarlık ister.  Yanlış anlamayın fedakarlık derken eşlerin birbirlerinin kişiliğini değiştirmekten elbette ki bahsetmiyorum. Fedakarlık demek bana göre evliliği yürütmek için eşlerin birbirlerine karşı hoş görülü olmaları, bekarken gereksiz yere harcadıkları zamanı birbirlerine harcamalarıdır.

Evlilik birliği içinde kadın ve erkek kurdukları ve ayakta tuttukları yuvaya karşı olan sorumluluklarını mutlaka yerine getirmelidir. Erkek işten çıkınca doğrudan arkadaşlarıyla buluşup sanki bekarmış gibi sorumsuzca davranırsa ve ailesini ihmal ederse zaten bu evlilik çatır çatır çatlar.

Elbette ki kadın da evi ve çocuklarını ihmal ederse, kocası eve gelince bir kap yemek önüne vermezse ve bütün gün eğer çalışan bir kadın değilse  Fedakarlığı sadece kadın yapıyor gibi görünse de erkeklere haksızlık etmeyelim. Türlü türlü kadınlar var ki kaprislerine tahammül edilemez bir karakterde Allah onların kocalarına sabır versin. Bazen de gerçekten fedakarlığı tek başına yüklenmiş ve evliliğini her şeye rağmen yürütmeye çalışan erkekler var. Bazende bu fedakarlık tek başına kadına düşüyor. Bildiğim ve tanıdığım o kadar çok böyle kadın var ki sormayın hiç! Ah ah!

Sponsorlu bağlantılar

Bey kadına muhtaç, kadın beyine. Birbirini tamamlayan bir elmanın iki yarısı gibi. Karı-koca gibi. Hiç düşündünüz mü karı ve koca kelimelerinin anlamlarını? Koca dağ demek, karı da onu tamamlayan ve asla dağların üzerinden eksik olmayan kar demektir. Yani ayrılmaz bir bütün. Tıp kı karı-koca gibi. Tıp ki kar eriyip dağı yalnız bırakana kadar.

Evlenecek bireyler birbirlerini sevmeli ki bu evlilik yürüsün. Birbirlerini saymalı ki birbirlerine tahammül etsinler. Ve devamında evliliğe olan sorumluluklarını yerine getirebilsinler. Aralarında aşk varsa evlilik daha da güzelleşecektir.

Ancak ben aşka ve meşke inanmıyorum. Hep gelip geçici duygular bunlar. Aşk sonradan sevgiye dönüşmedikçe yürümez artık bir evlilik. Hele de birbirlerini aldatmalar, birbirlerini ihmal etmeler başlarsa ve sorumluluklar yok olmaya doğru giderse birbirlerine karşı ve tabi ki çocuklara karşı artık bana göre bu evliliği bitirmenin vakti gelmiştir.

Peki ya şiddet varsa o zaman diğer nedenler olmadan da artık bitirmeli bu evliliği eşler. Eğer karı kocasını koca karısını görmeye ve sesini duymaya tahammül edemiyorsa işte o zaman bitmeli bu evlilik. Zaten bu noktadan sonra devam ettirmenin de bir manası yoktur.

Öyle evlilik terapistleri falan da kurtarmaz artık bu evliliği. Bunların hepsi para tuzağı. Kesin gitsin damardan bu evliliği kangren olmadan. Siz sanıyor musunuz ki devam ettirilen kötü evliliklerde çocuklar mutlu? Hayır asla! Onlar zaten sürekli anne ve babasının didişmesini gördükleri mutsuz bir evde yaşamaktan bıkmışlardır doğrusu. Lütfen boşanarak onlarla daha mutlu olabileceğinizi unutmayın!

Boşanın gitsin, evlilik kabusunuz olmasın.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Music_Panels__Compiled_by_smashmethod[1]
Akılda Kalıcı Etkili bir Reklam için Müzik Şart

Reklam mecraası tahmin edebileceğimizden bile çok daha geniş. Bugün Dünya çapında reklama yatırılan para milyar dolarlarla ölçülüyor. Bu ne demek...

Kapat