Fazıl Say’ın tweetlerine Bülent Arınç’dan sert tepki: “Hesap vereceksin!”

Sponsorlu bağlantılar

Bir süre önce yine burada yazdığım yazıda Fazıl Say’ın karşı karşıya kaldığı hapis cezası ile ilgili fikir ve görüşlerimi belirtmiştim. Şimdi ise yine bu konuyla ilgili olarak devlet bakanımız ve başbakan yardımcımız olan Bülent Arınç’ın neler söylediğinden biraz bahsedeceğim.

Bilindiği gibi Fazıl Say sık sık attığı tweetlerle olay yaratıp gündeme gelmeyi başarabilen birisidir. Özellikle yer yer hakarete kaçan lafları ise çoğu insanın alınganlık gösterebileceği cinsten.

Bir tweetinde “ne kadar yavşak, düzenmaz varsa hepsi Allah’çı” gibisinden bir laf söylemişti. Tweeti şu an tam olarak hatırlamıyorum; fakat çok ciddi bir laftı bu. Açık konuşmak gerekirse ben bile sinir bozucu bulmuştum.

Bu konuda bakış açımdan biraz bahsedeyim. Bu ülkede onca demokratik hareket yapılıyor gibi görülmesine nice açılımlar devrimler yaşanıyor olmasına rağmen hala ifade özgürlüğünün tam olarak oturduğuna inanmıyorum.

Bir insanın kendisini ifade ettiği zaman her lafından nem kapılmaması gerekir. Ha bu tabi bir noktaya kadar sabır gösterilebilecek bir durumdur. Bu durumda şöyle düşünmek gerekir:

Bugün hepimiz birilerinin bir şeylerine bir kulp takıp ağza alınmayacak laflar ediyoruz. Peki neden hepsi olay olmuyor? Bunun sebebi medyatik olmayışımız bunu herkes elbette biliyor.

Sponsorlu bağlantılar

Fazıl Say ben ateistim dediğinde edilmedik laf, söylenmedik hakaret kalmadı tıpkı kendimizden başka bir fikre sahip kişilere yapmadığımızı bırakmadığımız gibi!

Şimdi böyle bir durum karşısında adam tabii ki öfkeli ve çok doğal olarak karşı hakaret içerikli laflar edecektir. Bu onu haklı kılar demiyorum, fakat durumun gidişatını daha iyi açıklar.

Hal böyle olunca da tüm suçu o adama yükleyip onu yerden yere vurmanın bi anlamı yok. Ayrıca söylediği lafın altında yatan anlam biraz düşününce ortaya çıkıyor. Gerçekten de bu ülkede ne kadar soyguncu, dolandırıcı, yalancı varsa hep dine sığınarak kandırdı ve içimize sızıp başarılı oldu.

Şimdi nasıl bir hakarettir ki bu konuyla hiç alakası olmayan sıradan dindar vatandaş bile alınıyor? Sadece medyanın etkisiyle toplum ayaklandırılıyor. Fazıl Say elbette ki müslüman masum insanlara laf etmiş olamaz. Böyle bir düşünce saçma olur. Yine de hoş olmayan bir laf bu ama bu kadar ileriye gitmemeliydi bu mesele.

Bülent Arınç hesap vereceksin, özür dileyeceksin, ben dinime laf ettirmem gibi laflar söylüyor. Konumu gereği halkın sözcüsü gibi konuşmak durumunda kalıyor. Yoksa çok da umursadığını ben pek zannetmiyorum. Bunun sebebi dinsiz demek değil lafın ne anlama geldiğini bilmesidir.
 
Fazıl Say ın tweetlerine Bülent Arınç dan sert tepki: Hesap vereceksin!

 

Bu ülkede artık cehalet bitsin. Bilgi yayılsın ve fikirler daha mantıklı bir hal alsın. Artık gündemi böyle basit laflar değil ürettiğimiz, başardığımız şeyler meşgul etsin. Keşke nerde…

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
536189_549067765113403_1513823597_n[1]
Nedir bu “T.C.” çılgınlığı?

"TC" yani herkesin bildiği Türkiye Cumhuriyeti ifadesinin kısaltılmış hali. Bu günlerde tartışılan yeni uygulamaların getirilmesine kadar ülkemizdeki her kurumun başında...

Kapat