Hamilelikte Müzik Dinletmenin Faydaları

Sponsorlu bağlantılar

Hamilelikte beslenme özellikle anne sütünün bebek sağlığı için önemli olduğunu önceki yazılarımızda paylaşmıştık. Vitaminden tutun da yediği içtiği her şey plesanta yoluyla anneden bebeğe geçiyor. İster sağlıklı isterse sağlıksız beslensin mutlaka sonucunu bebek sağlığında bulabiliriz. Anne sigara içiyorsa bebekte dünyaya gelince sigara tiryakisi olarak doğuyor. Bunu ispatlayan çok değerli araştırmalar var. Belki başka bir yazı da bunu da paylaşırım.

Gelelim anne karnında müzik dinletmeye, annenin bebeğe müzik dinletmesi yani diğer deyişle kendinin müzik dinlemesi bebek için çok faydalı olarak kabul edilmektedir. Bununla ilgili çok sayıda araştırma tespit edilmiştir. Anne karnında müzik dinlediği zaman bebeğin beyin ve sinir sistemi üzerine gelişimi sağlayıcı etki yapmaktadır. Bunu destekleyen araştırmalardan birisinde

Sponsorlu bağlantılar

Özellikle rahim içindeki seslere benzeyen müziklerden özellikle klasik müzik dinletilmesi gerektiğini belirtmişlerdir.  Bundan da gürültülü müzikleri dinletmenin karındaki bebeğe uygun olmadığı sonucu çıkarılmalıdır. Mozart besteleri anne karnındaki bebeğe en uygun müziktir. Bunun nedeninin de rahim içinde düzenli olarak atan kalp varmış gibi ritimleri vermesinden kaynaklanmaktadır.

Diğer taraftan anne karnında müzik dinleyen bebeklerin ki hangi tür müzik olursa olsun bebeğin müzik kulağının gelişeceğini bildiren çalışmalarda vardır. Bu durum bebeği ileride enstrümana ve şarkı söylemeye yatkın hale getirmekte ve daha anne karnında sanki bunun eğitimini almışcasına yetenekli olmaktadır.

Daha detaylı hamilelik bilgileri için annekarnı.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hamilelerin hem bebeğin gerginliğini almaları hem de müzik kulağının oluşması açısından anne karnında bebeğe müzik dinletilmesinin faydalı olduğu artık bilinir hale gelmiştir.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
forumdasbayanpijama0
Pijama Takımları

Biz kadınlar geceleri bile güzel görünmek isteriz. İşte bakıp fikir edinebileceğiniz çok güzel pijamalar. Umarım beğenirsiniz. :)

Kapat