İçtik de Güzelleştik mi Bari?

Sponsorlu bağlantılar

Her hangi bir bilgi vermek ya da bir şeyi tanıtmak değil bu yazımdaki maksadım. Tamamen kafama esenleri yazıyorum şu an burada. İnsanların neler yaşadığını yazıyorum bu alkol yüzünden. Kaç yuvanın yıkıldığını, nice çınarların devrildiğini , ne ev, ne bark tanıyıp yıkıp geçtiğini yazıyorum en melankolik duygularımla.

Kimi zaman eğlenmek için atarız iki duble rakı. Kimi zaman da efkar dağıtmakta üstüne yoktur güya bir kaç teneke biranın. Bazen bir şey olur hayatımızda yolunda gitmeyen, bazen de her şey o kadar güzel olur ki yerimizde duramayız neşemizden.

Kutlama yemeği olur bazen yanında şampanyası, şarabı. Tüm aile toplanır kimi zamanda kurulur rakı sofrası.

Bazen de kimse olmaz insanın etrafında bir dolu bardak içkidir o anda insanın hain yoldaşı. Zanneder ki adam içecek efkar dağıtacak. Zanneder ki yalnızlığı duman olup uçacak yanında ardı ardına yaktığı sigarasının önü sıra.

İçecek açılacak zanneder adam güneşi batırırken. içecek de unutacak ne derdi varsa o anda. Zaten hepimiz dünyada en dertliyiz sorduğunda. Kimse memnun değil hayatından da neden peki kimi şükrederken kimi isyanlarda. Kimi yiyecek bir lokma bulunca Elhamdülillah  derken, kimileri neden deniz derya içinde lanet okumakta hayatına.

Sponsorlu bağlantılar

İnsan neden aciz bu kadar. Neden sorunları çözmek varken iyiye, güzele ulaşma yolunda; gider de oturur da kalkmaz şu hayatını heba ettiği içki sofralarından.

İnsanoğlu hep yalnızdı. Doğdu ve yalnız ağladı, dayandı hayata. Yalnız güldü aslında. Etrafındakiler hep yapmacık değil miydi sanki be adam. Şimdi onlar olmadığında nedir bunca açlığın şu bir yudum rakıya. Nedir bu acizliğin, ezilişin bir cam şişenin altında.

Ne yuvalar gördüm içinde ocaklar tüten. Ne insanlar gördüm tüten ocakları söndüren. Hepsi de aynı hayatların yolcularıydı. Hepsi birer uğraşta. Ama ilk boşlukta çoğu oturuyor içi boş o güzel sofralara.

Yapma insan yapma. Kendini de başkasını da yakma. Bir içki içmeden önce onu içmesini öğren. Öğren ki, eşine dostuna, çoluğuna, çocuğuna rezil olma. Rezil etme. Muhtaç olup da elden ayaktan düşme.

İçmesini bilmiyorsan ya hiç içme ya da işi ehlinden öğren de tadında kalsın dozajın. Git bu büyük ilimin peşinde bir konuşan bul “içki böyle içilir” diyen ve o büyük alime sarıl sarhoş halde yerden zor doğrulduğunda!

Anla artık be insan bundan yarar yok kimseye şu hayatta. Kim mesut olmuş ki aldığı bir yudum rakıyla. Kim çözmüş sorunları. Kim iyi bir adam olmuş. Kim kim?

 

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
d_6779haber_kitap_kapak[1]
Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler ve Yalnızca Diğer Yarımız O Sesi Duyar

Bir kitaba içeriğini bu kadar güzel betimleyebilecek en güzel ismi vermiş Jan-Philipp Sendker… Alışılmışın dışında bir aşk hikayesi ve bu...

Kapat