İlişkide Mutlu Olmanın En Önemli 9 Yolu

Sponsorlu bağlantılar

Öncelikle şunu söylemeliyim mükemmel ilişki diye bir şeyden bahsetmek çok zordur her ilişkide sorunlar muhakkak olur. Bunun sebebi elbette insanların farklı yaratılışta olmaları her insanın özgün bir karakter olması birbirleri arasında sorunlara sebep olabilir.

Ama bunun da çaresi var. Bir ilişkide sadece sevgili değil arkadaşınızla da ilişkinizde önemli olan kendinizi karşı tarafın yerine koymayı bilmenizdir.

Eğer sevgiliniz üzgünse biraz özverili olun ve kendinizi onun yerine koyup hissettiklerini anlamaya çalışın. Bu beraberinde anlayışı da getirir böylece onun gibi hissedip ona anlayış gösterebilirsiniz.

Önemli bir diğer nokta sevgilinizi sıkmamak kıskançlığı dozunda bırakmaktır. İnsanlar özgür ve kendilerine has varlıklardır sadece kendinizi düşünmeyin onun da sevdiği şeyler olduğunu bilin ve kıskançlığı abartmayın.

Bir ilişkiden beklenen başka bir şey ise sadakattir. Şıpsevdi olmayın eğer bu özelliğinizden vazgeçemiyorsanız karşı tarafa söyleyin ki kalpler kırılmasın bilin ki herkes yaşattığını yaşar.

Önemli olan gerçekten sevdiğiniz kişiyle beraber olmanızdır. Eğer bu varsa zaten diğer bir çok sorunu çözmek için kendi kendinize bile yollar geliştirebilirsiniz. Kilitlendiğiniz noktalarda ise mutlaka açık iletişim kurmalı ve karşılıklı sorunlarınızı dile getirip gidişatı değerlendirmelisiniz.

Sponsorlu bağlantılar

Bu değerlendirme sürecinde ve sonrasında neler yaşayabileceğinizi açık ve net bir şekilde aktarmanız gerekir ki gerekli önlemler alınabilsin ve etkili bir yol izlemiş olasınız.

Mutlu bir ilişki yaşamak için biraz da mantıklı olmak gerekir. Sadece aşkın tek başına mutluluk getirmeyeceğini bilmek ilişkinizde daha mantıklı kararlar alıp sağlam adımlar atabilmenizi sağlar.

Anlaşma potansiyelinizin yüksek olduğu bir insanlar birlikte olmak daha mutlu bir ilişki için en önemli etkenlerden biridir. Sonuçta bir tencere kapağını bir tavaya uydurmak ancak öğrenci evinde olur.

Bunları yapabilmeniz için ise tamamen kendiniz gibi olmanız gerekir. Rol yapmadan ne iseniz onu gösterin ki en başından anlaşıp anlaşamayacağınız ortaya çıksın. Eğer eski bir beraberliğiniz varsa yine de bunu yapmanız en doğrusudur.

Bu özellikle de toplum yapımız açısından her zaman mümkün olmuyor fakat çok önemli bir şey.

Sadece beraber olmak bir ilişkinin sürekliliğini sağlamaz. Birlikte olduğunuz zamanlarda yaptıklarınız ile hatırlanacaksınız bunu unutmayın. Bu yüzden beraber bir şeyler yapın. Sadece boş boş oturmanız ileride ortak bir geçmişinizin olmasını da engeller konuşacak bir şey bulmanızı da.

Bunlar dışında söylemek istediğim diğer şey ise içten olmaktır. Yapmacık davranmak size de karşı tarafa da haksızlık olur, sizi kendi karakterinizle sevmeyen biriyle zaten mutlu olamazsınız. Artık gerisi size kalmış..

Sevgi ile kalın icon_smile İlişkide Mutlu Olmanın En Önemli 9 Yolu

Sponsorlu bağlantılar
  1. isimsiz Cevapla

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Polonya Erasmus
Polonya Euro’ya Geçerse Ne Olur?

Bildiğiniz gibi Erasmus öğrencilerinin en yoğun gittiği bölgelerden biridir Polonya. Bu yüzden son yıllarda ciddi bir öğrenci yoğunluğu yaşamaktadır. Giden...

Kapat