İnsan İlişkilerine Dair

Sponsorlu bağlantılar

Arkadaşlar bu yazımda bugüne kadar öğrendiğim ve gözlemlediğim sosyal ilişkilerle ilgili konuları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Biriyle ilişki kurarken onun size nasıl davranacağını siz belirlersiniz. Eğer sınırlarınızı koyarsanız insanlar sizin istediğiniz şekilde davranırlar, sınır koymaz herşeye eyvallah deyip anlayış gösterirseniz karşıdaki insan yaptıklarıyla kalmaz hergün ilerleme kaydedip sizin önemsediğiniz ne varsa dalga konusu eder.

Öncelikle arkadaşlarınıza nelere değer verdiğinizi ve sınırlarınızın neler olduğunu belli etmelisiniz. Herşeye anlayış göstererek arkadaş kazanılmaz tam tersine kaybedilir çünkü siz böyle yaptıkça onlar yüz bulur. Öyleki günümüz insanı zaten diline dolamak için bin tane şey buluyor. Hepsi gösteriş delisi olmuş insanlar üstünüzü başınızı bile dalga konusu yapabilir. Çünkü onlar için marka giyinmek önemlidir ve insanların ne hissettiği önemsizdir. Bu yüzden sınırlarınızı koyun ve mesafenizi koruyun.

Sponsorlu bağlantılar

Bununla da kalmazlar. Dalgın bir anınızda verdiğiniz cevaplar yüzünden salak yerine konulabilirsiniz. Aile sorunlarınız mı var gelecek kaygınız mı var umursamazlar onların tek önemsediği şey dalga geçecek bir şeyler bulmaktır. Ama siz öyle safça yine anlayış gösterirseniz bununla da kalmazlar.

Son olarak şunu söylemek isterim. Arkadaş kelimesi çoğu insanın da bildiği gibi askerlerin arkalarını dayadığı taştan geliyor (arka-taş), yani tam anlamıyla arkanızı dönüp güvenebileceğiniz insanlarla arkadaşlık edin. Dertleşmek ondan bir şeyler öğrenmek için birisiyle arkadaş olun. Boş boş konuşup zamanınızı heba edenlerden kurtulun icon_smile İnsan İlişkilerine Dair

 

 

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
oje
En Güzel 6 Oje Rengi ile Modayı Yakalayın

Tepeden tırnağa bakımlı olmak deyimi vardır ya işte bu kadınlar için gerçekten geçerli.

Kapat