İş Bulmada En Doğru Adres Hangisi?

Sponsorlu bağlantılar

İş arama konusunda bilgisi olmayan hemen hiç kimse yoktur. Eskiden iş bulmak çok daha farklı yöntemlerle yapılırken günümüzde internet siteleri aracılığı ile bu iş çok kolaylaşmıştır. Tabii bunun da artıları olduğu kadar eksileri mevcut.

Son zamanlarda özellikle diğerlerine göre öne çıkan ve baya popüler olan kariyer.net pastanın büyük dilimine sahip durumda.

İnternet iş bulma ajanslarına ilk örnek olan site yenibiris.com ise payını azaltarak dağıtmıştır. Bu durum neden kaynaklanır bilinmez. Halbuki aynı ilanlar her iki sitede de mevcut gibi dururken.

Durum biraz daha farklı elbette. Kariyer.net sanırım son zamanlarda daha ummalı ve yoğun bir çalışma gerçekleştirmiş olacak ki şirketlerin büyük bir kısmının ilanlarını bünyesinde barındırıyor. Bu biraz da moda yaratmak gibi bir durum olsa gerek.

Benzer hizmeti veren elemanonline gibi secretcv gibi ve daha amatör olan bir çok site mevcut. Bunlardan pasta payından az da olsa yararlananlar var elbette fakat yeterli değil. Daha büyümek için daha ciddi adımlar ve yatırım gerekli.

Sponsorlu bağlantılar

Bunu başaranlar ilerliyor. Diğerleri ise geride kalıyor. Son zamanlarda bu sektöre öğrenci girişimi olan unisbul.com da girmiş bulunmakta. Gayet kötü bir tasarım ve basit bir sisteme sahip olsalar dahi ciddi bir şekilde tutundular.

Bunun sebebi bir ihtiyacı gidermiş olmaları. Part time iş aramalarında diğer siteler daha ziyade kurumsal ilanlar yer alırken burada küçük esnafın ilanını bile bulabiliyorsunuz. Hatta bireysel ilanlar dahi mevcut. Farkı bu diyebilirim.

Özetlemek gerekirse demek istediğim şu. Eğer kurumsal işler arıyorsanız yenibiris kariyer.net secretcv gibi siteler işinize yarayacaktır fakat tam olarak yeterli olmayacaktır. Sonuçta bunlar genel geçer ilanlar. Kalburüstü ilanlar yok . Daha alt seviye işler içinde diğerleri uygundur.

Bu arada bu sitelerden bir iki tanesinin popüler olması beraberinde iş bulmada zorluk çekmenize sebep oluyor. Bunun sebebi ise cv veritabanının çok ama çok artmış olması. yani gözardı edilme ihtimaliniz çok yüksek.

Ben hala bu piyasada eksiklikler olduğunuz düşünüyorum. Zamanla giderilecektir. Herkese iş hayatında başarılar dilerim.

Sponsorlu bağlantılar
  1. Johng680 Cevapla

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
faceyet
Yetkiliyesor.com | Şimdi onlar düşünsün!

Sizlere kendi ürünüm olan amatör bir web sitesini tanıtacağım. Maksadım reklam yapmaktan ziyade tüketici bilinci oluşturmak. Bir ihtiyaçtan doğan bu...

Kapat