İzlenmeye Değer Bir Dizi: “One Tree Hill”

Sponsorlu bağlantılar

2003 yapımı bir dizi…

İlk duyduğumda çok eski olduğu için ön yargıyla yaklaştığım ama izlediğim an gerçekten de arka arkaya pek çok bölümünü soluksuz izlediğim dizilerden biri One Tree Hill.

Dizi Tree Hill kasabasında yaşayan,basket tutkunu olan bir babanın yıllar öncesinden lisede aşık olduğu ve hamile bıraktığı kadını yani Karen’ı basketbol hayalleri uğruna ardında bırakması ve başka bir kadınla yani Deb’le evlenmesi ve ondan da başka bir çocuğunun olması üzerine kurulmuş.

Aynı babanın iki çocuğunun yıllar boyunca birbiriyle haberleşmeden birbirlerine adeta düşman olarak büyüdüğü bu kasabada iki kardeşin de iyi birer basketbolcu olma yolundaki hayallerinde, ikisinin de okulun basketbol takımına girmeleri ve aynı kızı sevmeleri bu iki kardeşi birbirlerini tanımaya itiyor ve işler dizide bundan sonra başlıyor.

Birbirlerinin hayatında yeri olan pek çok kişinin bir lisede karşılaştığı bu dizi basketbol tutkunları için de aslında bir anlamda güzel bir dizi diye düşünüyorum. Tabi her dizide olmazsa olmaz aşk üçgenleri ve ihanetler de dizide mevcut icon_smile İzlenmeye Değer Bir Dizi: One Tree Hill

Sponsorlu bağlantılar

Dizinin en beğendiğim yanı ise neredeyse her bölümde gerçekten hayata dair güzel dersler alınabiliyor olması ve birbirinden anlamlı pek çok güzel söze yer verilmesi.

Bunun yanında diziyi izlediğinizde sizin fikriniz ne olacak bilemiyorum ama dizide Peyton-Lucas ve Brooke-Lucas arasında geçen aşk üçgeninde benim favorim Peyton-Lucas ikilisi.

Her ne kadar gerçek hayatta Chad Michael Murray (dizideki adıyla Lucas) Brooke’la yani Sophia Bush’la bir dönem evlenip ayrılmış olsa da kesinlikle Peyton-Lucas aşkı diziyi güzel kılan yanlardan biri.

Dizinin 6. sezonundan sonra Lucas ve Peyton diziden ayrılıyor. 7. sezona henüz başladım ama baş karakterlerden ikisinin çıkmış olması yine de diziyi izlenmez hale getirmemiş gibi görünüyor.

Zamanınız varsa bence bu diziyi izleyin pişman olmayacaksınız icon_smile İzlenmeye Değer Bir Dizi: One Tree Hill

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
antibiyotik.jpg[1]
Yanlış antibiyotik kullanımı öldürebilir!

Bugün dünya öyle bir hale geldi ki bırakın basit hastalıklarda ilaç kullanmayı ki bunlar bile normalde gayet tehlikeli iken çok...

Kapat