Kadınlarda Dudak Üstü Tüylerini Azaltma Yöntemleri

Sponsorlu bağlantılar

Sevgili hemcinslerim. Bu yazıyı okurken mucizevi bir çözüm bekliyorsunuz belki biliyorum. Size bu yazımda mucizevi olmasa da işe yarayacak bir azaltma yöntemi ve doğru bir şekilde tüylerden kurtulmak için bir kaç şey anlatacağım.Üzgünüm ama mucizevi bir çözüm sunamam. Maalesef hepimizin başının belası bu istenmeyen tüyler. Bunlardan kurtulmak ise en büyük isteklerimizden biri.

Öncelikle tavsiyem bu konuyu çok fazla kafanıza takmayın çünkü bir şekilde halloluyor. Psikolojinizi bozmanıza gerek yok. Artık teknoloji de çok geliştiği için en kötü ihtimalle lazer yaptırırsınız biter gider. Fakat yine de doğal yöntemleri denemekte fayda var.

Şimdi sizlere bir arkadaşımdan duyduğum koca karı ilaçların dediğimiz tabire uygun bir yöntemden bahsedeceğim. Bu yöntem uzun süreli uygulamada işe yarar bir yol gerçekten. Her neyse tarife geçiyorum.

Hazırlayacağımız karışım için gerekli malzemeler: 

1 adet yumurta akı

Biraz mısır unu

Biraz toz şeker

Şimdi yapmanız gereken şu. Bu malzemeleri bir kaba dökün ve karıştırın. Sonra cildinizde istediğiniz bölgelere sürün. Kuruyana kadar bekleyin ve tahriş etmeden yavaşça masaj yaparak soyun.

Önemli nokta şu. Bu karışımı haftada 3-4 kez uygulayın. Bir süre sonra tüylerde azalma göreceksiniz. Cilt tipine göre bu oran artıp azalabilir.

Bu yöntem özellikle ince tüylerde etkilidir. Zaten kalınlaşmış olanlara çok etki etmeyebilir.

Şimdi de biraz tüy almanın bilinen diğer yöntemlerinden bahsedelim:

Öncelikle cildinizi tahriş etmemek için bilmediğiniz kuaförlere işlem yaptırmayın. Bu nokta çok önemli çünkü ağda erimeden sürüp derinizi bile soyan yerler var. Nereden biliyorsun diye sormayın:)

Sponsorlu bağlantılar

Tüyleri almada kullanabileceğiniz yöntemlerden acısız olanlarından biri de ip kullanarak almaktır. Tabi bunu becerebilmek bir hayli zor bence. Ama güzel bir yöntem. Sanılanın aksine kırılma yapmaz ve geç uzamasını sağlar.

Cımbızla almanız canınızı çok yakar ve yeniden çıkmasına sebep olur.

Aynı şekilde ağda da cildinizi çok tahriş eder ve tekrar çıkmasına sebep olur. Fakat mecburen ağda yaptığımız durumlar mevcut maalesef.

Tüy dökücü kremler kullanabilirsiniz. Hem acısız hem kolay ve kalıcı bir yoldur bu. Uzun süreli kullanımlarda azalma sağlar; fakat unutmayın kısa süreli kullanımda artışa bile sebep olduğu görülebiliyor! Sormadan kullanmayın derim.

Soğuk ağda bantları da bu konuda fena değildir.

Kaliteli ağda makineleri de çok acı vermeden tüylerden kurtulmanızı sağlar. Fakat ucuz etin yahnisi yenmez ya hani ucuz aletlerin etlerinizi çeke çeke kıl aldığını bilirim ben.

Lazer epilasyon çok uzun süreli bir çözüm olsa da kalıcı ve etkili bir yoldur bundan başka bir yazımda uzunca bahsetmeyi düşünüyorum daha sonra. Çünkü bu konuda bilinmesi gereken çok şey olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca hormonal bozukluk yüzünden de tüylenmeniz olabilir. Bunu öğrenmek için mutlaka doktora gidip hormon testi yaptırmanızı öneririm. Belki daha kalıcı bir çözüm yolu bulmuş olursunuz. Sonuçta yukarıda anlattığım yöntemlerin hepsi uğraştırıcı ve can yakıcı yöntemler.

Evet hanımlar bu konuda anlatacaklarım bu kadar. Umarım işinize yarar bilgiler verebilmişimdir. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
tost-gözleme
Gözleme ile Tost Birleşirse Ne Olur?

Dün sabah uyandım ve ne yesem diye düşünürken gözleme yapmaya karar verdim. Malzemeleri hazırladım dolapta kalan son yufkayı da bayatlamadan...

Kapat