Kestane Balının Bilinmesi Gereken 12 Faydası

Sponsorlu bağlantılar

Son yıllarda artan gereksiz yere ilaç kullanımını bir nebze de olsa azaltmak adına sizlere kestane balından bahsetmek istiyorum.

Eski dönemler de olduğu gibi doğal yöntemler kullanılmadığı gibi her hastalıkta ve yaşanılan en ufak sağlık problemlerinde hemen yan etkisini bile bilmediğimiz ilaç kullanımına başvuruyoruz.

Burada en önemli rol de ebeveynlere düşüyor.Daha çocuk yaşta sağlık kullanılmaya başlanılan ilaçlarla sağlık adına aslında ne kadar da yanlış yaptıklarını farketmeden sürekli doğal yolları bırakıp ilaçlara başvuruyorlar.Fakat ilerde karaciğer ve böbrek hastalıklarına sebep olabileciğini düşünmüyorlar.

İlaçların bile ticari amaçlarla sırf ”para” kazanmak adına satılmak istendiğini biliyoruz.Bu durumda yapılacak olan şeyler arasında doğal yollarla tedavi edilmenin en sağlıklı yol olduğunu bilmenizi istiyorum.

Vücudun doğal yollara aldığı ve böbrekleri yormadan, bilinçli tüketilen besinlere özen gösterilmelidir.

Uzun zamandır yaygın olan fakat çoğu kişi tarafından faydalarının bilinmediği bal çeşitleri arasında en önemlisi olan ”Kestane balının faydalarını”sizlere açıklamak istiyorum.

Sponsorlu bağlantılar

Genellikle karadeniz bölgesinde üretilen kestane balı bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve birçok hastalığa iyi geldiği için kullanıyor.

Öncelikle kış mevsiminde soğuk algınlığına karşı çok güçlü bir antibiyotik olduğu en bilinen özelliğidir.Kullanımı önemlidir çünkü günde 1-2 kaşıktan fazla tüketildiği takdirde baş dönmesi ve alerjik semptomlara sahip olan bünyede zararı olabilir.

Her doğal tüketilen gıda da olduğu gibi dikkatli ve az tüketilmelidir.

Diğer ballarda şeker oranı %70 ila % 80 oranında olurken kestane balında bu oran % 10 – % 15 arasındadır.Bu durumda şeker hastalarınında gönül rahatlığıyla ideal ölçüde tüketebileceği bir baldır.

Kullanımı gün içinde sadece bir kaşık olarak tavsiye edilir.Tamamen antiseptik özelliği olan bu balın iyi geldiği diğer hastalıkları şu şekilde sıralayalım.

-Ağrı ve sancıların iyileşmesi

-Ağız yaralarınına ve boğaz iltihabına

-Cinsel gücü artırmada

-Damar tıkanıklığında ve damar sertleşmesinde

-Halsizlik ve hazmı kolaylaştırır

-Hafızayı güçlendirir

-İştah açar,

-Kabızlığı iyleştirir

-Kanı temizler

-Kemikleri güçlendirir

-Öksürük,nefes darlığı ve astım

-Sarılık ve sedef hastalığının tedavisine iyi gelir.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
4b09c4d7013172d7944a639ea7ce0b15_1263510507[1]
Odalarınızın Rengini Seçerken Dikkat Edin!

Uzmanlar renklerin insanın ruh hali üzerinde etkili olduğunu söylüyorlar. Onlara göre gözlerimiz bir renge odaklandığında beynimizden bizi fiziksel ve duygusal...

Kapat