Kilo Vermenin En Kolay Yolu: Erken Kalkmak!

Sponsorlu bağlantılar

Merhabalar bu yazımda kilo vermenin aslında düşünüldüğü kadar da zor birşey olmadığından bahsetmek istiyorum sizlere.

Aslında kime sorsanız kilo vermek istiyordur fakat yapılan tek şey diyet ki bu diyetler de genelde sağlıksız ve sadece reklamlar sayesinde yazılmış çizilmiş işe yaramaz diyetlerdir.

İşte bu yüzden kilo vermek isteyen çoğu kişi malesef istediği gibi kilo veremez ve hatta sağlığından olur dahası verdiği kiloları çok kısa sürede daha da fazla bir şekilde geri alır.

Şimdi bu noktada doğal olmayan yöntemlerle kilo vermek belki hızlı bir şekilde tam da istediğiniz gibi olabilir fakat sonucunda sağlığınızı kaybedip çok pişman olabilirsiniz.

Aslında biraz düşündüğümüz zaman ilkin sırrı çok ama çok net bir şekilde ortaya çıkıyor.

Şimdi şöyle bir düşünün doğadaki bile hayvan mesela kaplan nekadar kaslı ve sağlıklıdır öyle değilmi.

Peki siz hiç bir kaplanın diyet yaptığını duydunuz mu?

Kaplanlar diyet yapmak bi yana bi seferde bile ceylanı yerler ama ne kolesterol ne de bir gram yağ vardır vücutlarında. Hatta çok güçlü ve sağlıklıdır.

Bu arada kolay kolay kilo da alamazlar. Şimdi buradaki ilk sır diyet yapmak değil haraket etmek yani spor yapmak.

Sponsorlu bağlantılar

Bunu anlatmaya gerek yok zaten spor yapmadan zayıflamanın hiç bir yararı yoktur.

Benim asıl anlatmak istediğim nokta bu spor ve doğal yaşamın nasıl oluştuğu ve dikey yapmadan nasıl elde edilip kilo vererek sağlıklı ve daha güçlü olunabileceğidir.

Burada ikinci ve en büyük sır konumuzun temeli olan ” Erken Kalkma ” meselesidir. Yani işin özü doğal yaşamın sırrı erken kalkmak. Tıpkı Kaplanlar gibi güneş ışıkları ile uyanıp güzel hareketli bir gün geçirmek ve erken yatıp uykuyu almak.

Amerika’da North Western Üniversitesi bu konuyu araştırmak için 50 kişi üzerinde bile hafta boyunca deney yapmışlar. Erken kalkıp güneş ışıklarını alan insanların daha canlı daha hareketli bir gün geçirdiğini daha zinde olduğunu ve daha fazla besin tüketmekerine rağmen hem kalkanlara göre vücut kitle endekslerinin daha düşük olduğunu görmüşler.

Şimdi buradan çıkan sonuç erken kalkmak otomatik olarak insanı disipline sokuyor ve böylece kilo vermeyi de sağlıklı olmayı da kolaylaştırıyor.

Tüm bunları ben uydurmuyorum. Yapılan ve hatta bilimsel dergilerde yayınlanan araştırmalar söylüyor. Bir denemekte fayda var.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
244px-Herpes_simplex_virus_TEM_B82-0474_lores
Genital Herpes Nedir?

Herpes herkesin bildiği uçuktur ve başımızın belasıdır. Her insanda çıktığı tahmin edilen uçuk virüsüne Herpes adı verilir. Ancak genital herpesi...

Kapat