Meyve ile Doğal Diş Beyazlatma

Sponsorlu bağlantılar

Dişlerimizin temizliği ve parlaklığı önce insanın kendisine sonra da çevresindeki insanlara verdiği saygıdan dolayı önemlidir.

Hiç kimse sarı dişlerle insan içine çıkmak ve gülümsemek istemez. Sürekli somurtan insanları da kimse sevmez.

Diş rengi değişikliği dişlerde oluşan diş plakları ve tartarlardan kaynaklanır. Bu tartar ve plaklar ise dişlerimize iyi bakmamamızdan ve yeterince temiz tutmayıp zararlı besinler tüketmemizden kaynaklanır.

Zararlı besinler ise her an her yerde bulunan sıradan besinlerdir. Bir çikolata bir çerez herhangi bir şey. Yediğimiz çoğu şey dişlerimizde kalıcı ve sarartıp plak oluşumuna sebep olucu bakteriler bırakır.

Çayı ve sigarayı çok fazla tüketen kişilerde dişlerdeki sarılık daha belirgindir. Ancak bunu temizlemenin pek çok yolu vardır. Ama unutmayın ki bu birden bire geçecek bir şey değildir. Temelde dişlerimizi temiz tutmamız ve temizletmemiz en iyi çözümdür.

Bu konuda diş temizletme ile ilgili buradaki yazıda daha detaylı bilgiler mevcuttur. Biz şu an doğal yöntemleri ele alıyoruz.

Sponsorlu bağlantılar

Şimdi bunlardan kısaca bahsedelim:

Diş macunlarının dışında çilek, üzüm ve muz kabuğu bu amaçla kullanılabilmektedir.

Özellikle bu üç meyve diş temizliğinde etkili sayılabilecek niteliktedir.

Kullanım şekline gelecek olursak örneğin çileği dişler arasına alıp ezdikten sonra yutmak bakteri çoğalmasını engellemeye yardımcı olacaktır.

Aynı şekilde muz kabuğunun içini dişe günde 2- 3 kez sürüp daha sonra diş macunuyla yıkamak dişlerdeki sarılığı gidermeye yardımcı olacaktır.

Ayrıca biraz ıslak fırça üzerine konulan karbonatla dişleri yıkamak da dişlerdeki bu kusuru ortadan kaldırmada etkili olabilmektedir.

Ayrıca diş sağlığına hamilelikte çok daha fazla dikkat etmek gerekir. Bu yüzden Hamilelikte Diş Hastalıklarından Korunmanın 3 Basit Yolu yazısını okumanızı tavsiye ederim.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
iron man 3
Beklenen Film: “İron Man 3″

Uzun zamandır beklediğimiz film sonunda gösterime girdi. İlk iki filmiyle büyük bir izleyici kitlesine ulaşan film bu hafta vizyona girmiş...

Kapat