Migren Ağrılarından Korunmanın 3 Basit Yolu

Sponsorlu bağlantılar

Merhabalar öncelikle migren gibi aslında çok da büyük olmayan fakat ağrısı bit tuttumu insanı canından bezdiren bir hastalaıktan ve bundan korunmak için yapılabilecek bir kaç basit önlemden bahsedeceğim.

Migren hastalığı tam olarak tanı ve tedavisi literatürde oturmamış bir hastalıktır ve bu yüzden aslında çok basit olmasına rağmen uzun yıllar boyunca buna katlamak gerekmektedir.

Migren hastaları iyi bilirler ağrı bir saplandı mı daha ne ışığa bakabilirler ne sese katlanabilirler. Çoğunlukla acil de yapılacak olan iki adet iğne ile geçen bir ağrıdır. Yani aslında uyuşturmaktan başka bir çaresi yok gibidir neredeyse.

Bu durum da sürekli yapılabilecek ve vücudun kaldırabileceği bir şey değildir. Bu nedenle insanın migren ağrısına yakalanmamak için kendisine çok ama çok dikkat etmesi gerekir. Şimdi kısaca biraz migrenin nelerden kaynaklanabileceğinden bahsedelim.

Migrene sebep olan unsurlar:

Öncelikle belirtmem gerekir ki migrenin en büyük düşmanı strestir. Aslında stres vücudun en büyük düşmanıdır. Yani belki başka hiç bir şeyin yapamamayacağı etkiyi stres yapabilir ve bir çok hastalığa neden olabilir. Bunun sebebi tam olarak bilinmiyor fakat stresin ilginç bir şekilde vücudun dengesini alt üst ettiği ve insanı hasta ettiği gerçeği çok iyi biliniyor.

Aynı zamanda insanın moralinin yüksek olması ve mutlu olması kadar da iyi bir ilaç yoktur. Yani en kötühastalıklarda bile yüksek moral ve mutluluk insanın yine vücudunu güçlendirerek sağlığını geri kazanmasını sağlayabilir.

Sponsorlu bağlantılar

Migrenin diğer sebeplerinden bahsetmek gerekirse bunlar arasında düzensiz ve dengesiz beslenmek, ıslak saçlarla dolaşmak, çok gürültülü ortamlarla sürekli bulunmak, çok fazla alkol ve sigara tüketmek, vücudu güçsüz bırakmak, aşırı ve gereksiz ağrı kesiciler kullanmak gibi sebepler vardır.

Bunlar arasında bazıları çok önemli olduğu gibi bazıları da diğerlerine göre daha az etkilidir. Şimdi biraz da migreni ve migren ataklarını engellemenin yollarına bakalım.

Migrenden ve migren ataklarından korunmanın yolları:

Öncelikle az önce de bahsettiğimiz gibi stresten mutlaka uzak durulması gerekir.

Asla ve asla saçlarınızı yıkayıp iyice kurutmadan nemli bir şekilde dışarı çıkmayın. Bu hem sinüzite hem de migrene sebep olur.

Çok yüksek sesle müzik dinlemeyin.

Çok sigara ve alkol tüketmeyin.

Gürültülü ortamlarda uzun süre kalmayın.

Düzenli ve dengeli beslenin. Beslenme vücudun en önemli ayakta kalma kaynağıdır. Her organ bundan etkilenir. O yüzden bu konu çok hassas. Asla öğün atlayıp aç geçirmeyin. Hele aç karnına alkol ve sigara asla ve asla kullanmayın. Direk migren ataklarına sebep olursunuz.

Bu ve bunun gibi basit ama önemli konulara dikkat ederseniz migren olma ihtimaliniz azalır eğer olduysanız da ataklara yakalanma ihtimaliniz azalır. Şimdiden herkese çok geçmiş olsun.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
faceyet
Yetkiliyesor.com | Şimdi onlar düşünsün!

Sizlere kendi ürünüm olan amatör bir web sitesini tanıtacağım. Maksadım reklam yapmaktan ziyade tüketici bilinci oluşturmak. Bir ihtiyaçtan doğan bu...

Kapat