Mobil Teknoloji Ailenin En Büyük Düşmanı

Sponsorlu bağlantılar

Gelecekten günümüze iletişimin insan için nekadar önemli olduğunu biliyoruz.Yapılan araştırmalar ve analizler sayesinde toplumun son yıllarda birbirinden kopuk yanyanayken bile aslında nekadar birbirinden uzaklaştığını görebiliyoruz.Yaşadığımız sorunları artık ifade etmekte güçlük çektiğimiz anlar oluyor.

Nezaman bu hale geldiğimizi düşünürsek teknolojinin yaygınlaşmasıyla bu etkileşimi kaybettiğimizi farkediyoruz.İnsanların birbirinden kopuk yaşamaları gelecek nesilide olumsuz yönde etkilemektedir.

Aile bireyleri arasında,arkadaş ortamlarında,iş ortamı ve diğer sosyal alanlarda iletişim eksikliğini yaşamak,kendini ifade edebilmenin ileride nekadar zorlaşacağını göstermektedir.

Kimi zamanlarda teknolojinin etkisi toplumdan,sosyal yaşamdan adeta soyutlayıcı etkiye sahip olmaktadır.Faydalanmamız  gereken teknolojinin iyi ve olumlu yanlarıdır.

İnternetin günümüzde nekadar önem teşkil ettiğini hepimiz biliyoruz fakat budurum insanların sosyalliğini kısıtlayıp iletişimi engellediği boyuta gelmemelidir.

Sponsorlu bağlantılar

Gidilen mekanlarda,aile görüşmelerinde eskisi gibi hoş sohbetin olmadığını bu olumsuz etkiler arasında görüyoruz. Yaşadığımız toplumun bu şekilde asosyal olup içe kapanmaması,elindeki telefonunu bırakıp,karşıdakini dinlemeyi ve onunla gözgöze iletişim kurmayı bilmesi teknolojinin esiri olmaktan kurtarır bizleri.

İnsanlarla bu bağın kopartılmaması adına bazı şeylerin ölçüsünü bilmek gereklidir.Yeni yetişen nesilin de bu ölçüde bilgilendirilmesi ve çocukluk çağında kuvvetli iletişimin aşılanması büyümesinde ve kendini iyi ifade edebilmesine önemli rol oynar.

Bir insanın başarılı olabilmesi ve karşıdakini anlayabilmesi için duyguların etkin kullanması gerekir.Değişen bu etkileşimin önüne geçmekte fayda var.

Aile bireylerinin bilinçlenmesi bu konuya önem vermesi sizleri ilerde yaşanacak iletişim kopukluğundan kurtarabilir.

Birşeyleri kısıtlamak yerine onları doğru yerde ve doğru zamanda kullanmayı(tablet,telefon vs. gibi)öğretmek bir topluma girildiğinde önemli olan şeyin birbirini anlamak ve dinlemek olduğunu bilmeleri gerekir.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
supernatural[1]
Doğaüstü Bir Dizi: Supernatural

Annelerini küçükken doğaüstü bir varlığın öldürmesi sonucu babaları tarafından avcı olarak yetiştirilen iki kardeşin sıra dışı ve doğaüstü varlıklarla iç...

Kapat