Odalarınızın Rengini Seçerken Dikkat Edin!

Sponsorlu bağlantılar

Uzmanlar renklerin insanın ruh hali üzerinde etkili olduğunu söylüyorlar. Onlara göre gözlerimiz bir renge odaklandığında beynimizden bizi fiziksel ve duygusal seviyede etkileyen çeşitli kimyasallar salınıyor.

Bu nedenle de yaşadığımız ortamda kullanılması gereken renkleri seçerken dikkatli olunması gerektiği üzerinde duruyorlar.

Bu renkleri ve etkilerini şimdi sizle paylaşmak istiyorum:

Öncelikle çocuk odalarında çok yoğun sarı renk kullanılmamalıdır. Çünkü yapılan araştırmalarda sarı rengin yoğun olarak kullanıldığı odalarda yeni doğan bebeklerin daha fazla ağladığı görülmüş.

Bunun yanında pembenin rahatlatıcı ve sakinleştirici bir etkisi olduğundan pembe, enerjiyi boşaltan ve sakinlik veren bir renk…

Sponsorlu bağlantılar

Mor ve tonları sakinlik, dinginlik verdiğinden yatak odalarında belirli ölçüde kullanımının rahat uykuya geçmeyi sağladığı belirtiliyor.

Son olarak da kırmızı ve turuncu tonlarının iştah açıcı olduğu söyleniyor. Bu renklerin olduğu yerler çabuk ve hızlı yemek yemeyi ve bir an önce kalkmayı sağlayabilir.

Ancak bunun yanında turuncu dozunda kullanıldığında sosyalleşmeyi ve sohbet etmeyi sağlatan bir renk olduğundan yemek odaları ve büyük mutfaklarda kullanılabilir.

Kilo problemi olanlar için ise uzmanlar mavi renk kullanımını öneriyor. Çünkü mavi rengin iştahı bastırdığı ve nabzı düşürdüğü yapılan çalışmalarda gözlenmiş.

Bu nedenle de uzmanlar kilo problemi olanların mutfaklarında mavi rengi tercih etmeleri gerektiğini söylüyor. Hatta buzdolabına mavi renkli magnetler asın. Bu buzdolabından uzak durmayı sağlıyormuş.:)

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
truth-about-six-pack-abs-review[1]
Karın kasları nasıl çıkartılır (six pack)

Merhabalar arkadaşlar. Bundan önceki yazımda body-buildingin bilinmesi gereken 3 temel prensibinden bahsetmiştim onu okumadıysanız onu okuyun öncelikle çünkü bu bi...

Kapat