Psikolojiniz Ne Kadar Düzgün?

Sponsorlu bağlantılar

İnsanlık tarihi boyunca tıp ve psikolojinin en bilinmeyen noktalarından biri oldu insanın ruhsal ve psikolojik yapısı. Bir parça daha fazla bilgi edinebilmek için nice araştırmalar yapıldıysa da gizemini korumaya devam etti.

Psikoloji dediğimiz tabir bir çok kaynaktan beslenmekte. Başta beyin olmak üzere insanın hormonal yapısından tutun ruhsal  çalkantılarına kadar bir çok şeyden etkilenmekte. En ufak bir mutluluk psikolojinizi iyi bir hale getirebilecekken çok basit bir stres unsuru da tam tersiz şekilde sizi bunalıma dahi sokabilir. En önemlisi ise bunların tedavisinin kesin ve net olmayışı.

Sponsorlu bağlantılar

Malesef pozitif bilimlerde olduğu gibi iki artı iki eşittir dört diyemiyorsunuz psikoloji işin içine girdiğinde. Bu da işleri daha bilinmez ve çözülmesi zor bir hale sokuyor. İşte sırf bu yüzden insanın kendisi dahi ne durumda olduğunu çoğu zaman bilemeyebiliyor. Bu da ailesinden arkadaşlarına çevresindeki tüm insanlara karşı olumsuz etkiler oluşturabiliyor.

Böyle durumlarda insanlar yaptıkları ve söyledikleri şeyleri dahi bilemeyebiliyorlar. Bu durumun değişmesi için öncelikle zaman zaman kendinizi dizginlemeyi öğrenmeye çalışmalı ve kendinize sık sık ne yapıyorum ve diye sormalısınız.

En önemlisi ise bu soruya tatmin edici olumlu bir cevap alamıyorsanız mutlaka bir psikoloğa görünmelisiniz.

Uzun lafın kısası hiç bir şey gizli kalmasın ve kendi ruh sağlığınız için profesyonel destek alın. En doğrusu bu olur.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
mersin-barosundan-ozgecan-aslan-karari-son-dakika_1492260_340_226[1]
3 Yanlış 1 Doğruyu Götürdü Olan Özgecan’a Oldu!

Merhaba arkadaşlar, Bir kaç gün önce acı haberi aldığımda olanlara inanamadım. Bir masum kız, arkadaşıyla gezip dolaştıktan sonra    mersindeki...

Kapat