Rinoplasti ile Estetik Septoplasti Burun Eğriliği Ameliyatı

Sponsorlu bağlantılar

Burun eğriliği olanlar bilirler. Burun içinde et oluşması veya kıkırdak, kemik eğriliği gibi istemdışı oluşan bazen kalıtsal bazen de sonradan olan rahatsızlıklar insanın gecesini gündüzünü mahfedebilir.

Aşırı derecede burun tıkanıklığına sebep olan bu eğrilikler maalesef tedavi edilmek zorundadırlar. İşin tuhaf tarafı insanların çoğunda illaki bir eğrilik ya da et vardır.

Bu eğrilik çoğu zaman nefes darlığı burun tıkanıklığı gibi şikayetlerle doktora gidildiğinde ortaya çıkar ki bu da zaten sonrasında ameliyat gerektirmesinin habercisidir. Genellikle konulan teşhis burunda kemik ya da kıkırdak eğriliğidir. Bu eğrilik de ancak ve ancak ameliyat edilerek giderilebilir.

Peki  nedir bu ameliyat ve nasıl yapılır?

Öncelikle bir rahatsızlıktan dolayı keyfi olmayan butun eğriliği ameliyatı Septoplasti olarak adlandırılır. Septoplasti ameliyatı burun içindeki yapısal bozuklukların giderilmesine yarar. Bu ameliyat sonrasında istenmeyen başka görsel sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle estetik bir Rinoplasti ameliyatı ile desteklenmesinde yarar vardır fakat devlet tarafından desteklenmemesi bunu pek de mümkün kılmamaktadır.

Septoplasti ameliyatı 2 şekilde yapılır.

Açık Septoplasti Ameliyatı

Aşağıda görmekte olduğunuz fotoğraf bir açık burun eğriliği ameliyatının görselleştirilmiş halidir. Buradan da anlaşılabileceği gibi hayli ciddi bir ameliyattır.

Sponsorlu bağlantılar

Öncelikle yapılacak işlem burun ve dudak arasından bir kesik atılarak burun tabakasının yukarı doğru kaldırılabilir hale getirilmesi yolu ile burun içi komple açık hale getirilir.

Daha sonra hastaya verilen narkozun eşliğinde hasta uyurken burundaki kemikler kesisi aletler yardımıyla kırılarak düzgün hale getirilir.

En son burun kapatılarak dikiş atılır içine tamponlar takılır ve bir hafta sonra çıkartılır. Genel olarak bu şekildedir.

acik-teknik-burun-estetigi-dr-murat-enoz Rinoplasti ile Estetik Septoplasti Burun Eğriliği Ameliyatı

Kapalı Septoplasti Ameliyatı

kapali-teknik-burun-estetigi-dr-murat-enoz1 Rinoplasti ile Estetik Septoplasti Burun Eğriliği Ameliyatı

Bu ameliyat aslında açık olana göre nispeten daha kolay ve ağrısızdır.

Burun delikleri aletler yardımıyla kesilmeden genişletilip tutturulur. Oradan içeri girilerek yapılan bu ameliyat daha hafif boyuttaki eğriliklerde kullanılır.

Hastayı bayıltmak gerekmez. Çok ağrılı bir iyileşme süreci izlemez.

Bu iki ameliyatı  da eğer rinoplasti yani eestetik ameliyat ile destekleyebilirseniz daha iyi olur. Hem görünüm açısından hem sağlık açısından.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
temizlik
Meyve Özleri ile Doğal Temizlik Malzemenizi Üretin

Çok çeşitli kullanılan temizlik maddeleri hem kullanıldığı alanlarda hem de vücudumuzda son derece zararlı olmaktadır. Bir temizlik maddesinde kullanılan kimyasal...

Kapat