Ruj Sürmeden Önce Bilinmesi Gereken 5 Şey

Sponsorlu bağlantılar

Makyaj yapmak sanılanın aksine zor ve ustalık isteyen bir iştir, birbirine ve teninizin rengine uyumsuz bir makyaj tüm şıklığınızı bozabilir.

Tabi en önemlisi de tüm makyajı tamamlayacak ruju seçebilmektir. Bununla ilgili önemli şeyleri maddeleyecek olursak size 5 önemli şeyden bahsetmek isterim.

Birincisi ve en mühimi ne olursa olsun ten renginizin zıddı bir ruj seçmenizdir. Esmer birinin koyu kırmızı ruj sürmesi çoğunlukla çirkin durur, koyu renkler daha çok açık tenli bayanların tercih etmesi için uygundur. Hem böylece açık tenli bayanların yüzü canlanır.

İkincisi yine renkle alakalı olarak koyu bir göz makyajı üzerine mümkün mertebe açık renk ve hatta parlatıcı ruj sürmenizdir. Böylece koyu göz farınızı rujunuzla dengeleyip şıklığı yakalarsınız. Açık renk göz farında da aynı şey geçerli koyu bir rujla onu dengeleyebilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar

Üçüncüsü rujunuzu kuru dudağa sürmemektir. Zaten makyaj öncesi uygulanan nemlendiriciyi dudağınıza da sürün. Şimdi bir önemli noktayı daha söylüyorum size tavsiyem rujdan önce dudağınıza çok az fondoten sürmenizdir böylece kadifemsi bir dudak elde edersiniz.

Dördüncüsü ince dudaklıların kalın görünmesi için yapması gerekenle ilgili. İnce dudaklı hanımlar için tavsiyem elbette ki dudak kalemidir. Ancak dışa taşırmamak ve rujla aynı renk kalemi bulmak önemli eğer bulamıyorsanız dikkatli bir şekilde rujla dudağınızı kalınlaştırabilirsiniz.

Son olarak söylemek istediğim kendi fikrimdir. Rujunuzla kıyafetinizin uyumunu önemsemeyin derim. Mesela pembe giydiği için pembe ruj süren birindense kendine yakıştırdığı için parlatıcı süren tercihimdir.

Umarım faydası olur…

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
uefa-champions-league3[1]
Alman Panzerler Barcelona’yı Ezip Geçti!

Şampiyonlar ligi yarı finalinde bu akşam bomba gibi bir maç yapıldı. Alman takımı Bayern Münih ile Dünya devi Barcelona karşılaşması...

Kapat