Sabahları Boyumuz Daha Uzun!

Sponsorlu bağlantılar

Çok küçükken  fark ettiğim ve geçen gün bir bir muhabbeti bu konunun lafı açıldığı için tekrar aklıma gelen bir şeyi paylaşmak istiyorum sizlerle.

Hemen hemen herkes boy uzatma konusunda araştırmalar yapmıştır küçüklüğünde. Özellikle de ergenlik çağında. Tabi bu boyu kısa olanlar ve orta boylular için geçerli. Eğer boyu uzun olanlardan da varsa böyle bir şey yapmaya çalışan sanırım ya çok uzun boylu bir kızdan hoşlanıyordur ya da farklı problemleri vardır:)

Boy uzatma meselesi benim içinde çok önemliydi. Hatta o dönemde hayatımın en büyük problemiydi bile diyelebilirim. Benim çok fazla sivilceli bir ergenlik dönemim olmadı. Daha ziyade boy takıntım vardı.

Bu takıntı aynı zamanda kilomun da biraz fazla oluşundan kaynaklı olabilir tabii. Her neyse bu takıntım yüzünden ben neredeyse elimde mezroyla gezer hale gelmiştim ve her fırsatta boyumu ölçüyordum sanki uzayacakmış gibi icon_smile Sabahları Boyumuz Daha Uzun!

Sponsorlu bağlantılar

Bu boy ölçmelerim o kadar sıklaşmıştı ki akşamdan sabaha kontrol ediyordum. Bir sabah boyumu ölçtüğümde 1 cm ya da biraz daha fazla uzun çıktığımı fark ettim. Miktar çok aklımda değil fakat daha uzundum!

Bu nasıl olur dedim bir gecede boyum uzadı. Hayallerim gerçek oluyor. Emeklerimin meyvesini yemeye başlamıştım. Günlük içtiğim birer litre sütlerin ve günde 5 saat basket oynamamın karşılığını almıştım.

Her neyse sonra aradan bir kaç gün geçti ve ben artık rahattım boyum uzuyordu. O kadar sık ölçmemeye başladım.

Bir akşam vakti tekrar ölçmek istedim ve karşılaştığım sonuç çok üzücüydü. Boyum tekrar eski haline geri dönmüştü. Sanki çekmiştim. Nasıl olurdu böyle bir şey. Boyum nasıl kısalabilirdi? Bu benim için tam bir hüsrandı.

Daha sonra fark ettim ki insanın boyu gün içinde sürekli ayakta durmaktan dolayı kısalırmış. Eklem boşlukları arasındaki mesafe ayakta durdukça azalır ve toplamda 1 cm civarında kısalmaya sebep olurmuş. Bu kısalma uyku ile tekrar eski haline alır ve düzelirmiş. Bu yüzden sabahları ölçtüğünüzde boyunuz akşama göre az da olsa daha uzun çıkıyor.

Bunu da öğrenmiş ve bir yaşıma daha girmiş oldum bundan uzun uzun yıllar önce…

Sponsorlu bağlantılar
  1. acelya Cevapla
  2. Tolga Mert Cevapla

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
ayak-kokusu[1]
Ayak Kokusunu Önleme Yolları

Ayaklarımız kapalı ortamda çok fazla durduklarından dolayı ve yeterince ilgi gösterip bakım yapmamamızdan kaynaklı olarak zaman zaman koku yapabilirler.

Kapat