Saç Rengini Açmanın Bitkisel Yolu

Sponsorlu bağlantılar

Saçlar bir kadın için en önemli özelliklerden biridir. Onların bakımını yapmayı aksatmamak gerekir. Dilediğiniz gibi bakım yaparak aynı zamanda rengini değiştirmek için doğal ve bitkisel yollardan faydalanabiliriz.

Özellikle saçlarınız kolayca zayıf düşebilen bir yapıya sahipse kimyasal yollardan ziyada bitkisel yolları denemenizi tavsiye ederim.

Bu ihtiyaç göz önünde bulundurulduğunda denenmiş yollardan işe yarayan bir tanesi mevcut. Şimdi biraz bundan bahsedeceğim.

Bir yandan bakım yapıp bir yandan saçlarınızın rengini açmanız mümkün. Üstelik oksijenli su gibi saçınıza zarar vermeyen bir çözüm: Papatya özü!

Tarife geçelim:

Pazardan ya da bir aktardan kuru papatya alın. Eğer bahçeniz varsa ve papatya yetiştiriyorsanız ya da etrafınızda bulabileceğiniz bir yer varsa papatya çiçeklerini doğal haliyle de kullanabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar

Evde bir tencerede sıcak suyun içinde kaynatın . Kaynattıktan sonra, papatyaların suyunu bir süzgeç yardımıyla süzün.

Suyunu saçınızda açıklık oluşturmak istediğiniz bölgeye bir pamuk yardımıyla sürün. Üzerine aliminyum folyo kapatarak tel toka yardımıyla saçınıza tutturun.

En önemli yer kurutma kısmı:

Güneş ışığı mı? Saç kurutma makinesi mi?

İstediğinizi seçebilirsiniz; fakat saç kurutma makinesi sadece bu durumda değil normal zamanlarda da kullanılmasını tavsiye etmediğim bir şeydir. Çünkü saçınızı ve köklerini kurutup hatta aşırıya kaçıldığında yakmaya kadar gidebilen zararlara sebep olabilir.

Ama yine de nasıl yapılacağını anlatmak gerekirse çok basit. Saçlarınızı aliminyum folyonun üzerinden 15-20 dakika kadar 10 cm uzaklıktan kurutun ve güneşe çıkın bir süre sonra saçınızın renginin açıldığını fark edeceksiniz.

Umarım istediğiniz rengi elde edersiniz.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
muzik-gebe-hamile-anne-21122011140948831[1]
Hamilelikte Müzik Dinletmenin Faydaları

Hamilelikte beslenme özellikle anne sütünün bebek sağlığı için önemli olduğunu önceki yazılarımızda paylaşmıştık. Vitaminden tutun da yediği içtiği her şey plesanta...

Kapat