Saçlarınızı Patatesle Uzatın

Sponsorlu bağlantılar

Saçlar insanın kafasında koruma görevini üstlenmiş derimizin bir parçasıdır. Saçların aynı zamanda kişiyi soğuktan korumada etkilidir. Saçların uzunluğu ve kısalığı kişinin özelliklerini de yansıtan bir durum haline gelmiştir. artık. Yine saçların şekli, rengi ve boyu da hem rahatlığı açısından hem de karakteristik olması açısından önemlidir. Saçların zamanla yıpranıp dökülmesi kişinin belki hastalanmasını gösterirken belki de saça etki eden hormonal değişimlerin varlığını göstermektedir.

Saçlar hava şartlarından en fazla etkilenen derimizin kısımlarındandır. Aynen derimiz gibi çok sıcak ve soğuktan etkilenerek kırılmaları ve dökülmeleri ortaya çıkarabilmektedir. Peki vücudumuzdaki ne gibi eksiklikler saçlar üzerinde olumsuzlar yaratır hiç düşündünüz mü?

Yapılan çalışmalar saçların mekanik olarak örneğin güneşten, saç düzleştiricilerinden, boyalardan ve vitaminsizlikten çok fazla etkilendiğini göstermiştir. Vitaminsizlik ve bunun yanı sıra çinko eksikliği, aynı zamanda B vitamini kompleksinin yetersizliği de saçların uzamasında sıkıntılar ortaya çıkarmaktadır.

Sponsorlu bağlantılar

Saçların uzamasında etkili olduğu düşünülen pek çok ürün piyasaya sürülmüştür. Ancak bunların çoğu sanıldığı gibi etki göstermemektedir. En doğru olanı kimyasallardan uzak olan doğal ürünleri kullanmaktır. Bunlar arasında patatesin gerek içten tüketilmesi gerekse kürünün yapılması etkili bir methoddur.

Patates kürü ile kısa sürede saçlarınızı uzadığını fark edip çok mutlu olacaksınız. Patatesin B ve C vitamini bakımından zengin olması saçların uzamasını sağlarken kırılganlığını da azaltmaktadır.

Önce 3-4 patates soyularak rendelenir ve suyu çıkarılır. İçine bir yumurtanın sarısı ve 1 yemek kaşığı bal eklenir. En az 15 dakika saç derisine masaj yapılarak bekletilir. Ve ardından ılık suyla yıkanır. Patates saçların nemlenmesini sağlarken bal ve yumurta sarısı da saçlara gereken vitaminleri sağlamaktadır.

Uzun saçlara en yakın zamanda kavuşmak dileklerimle.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
robben
Arjen Robben’den Galatasaray’a Şok Açıklama!

Son günlerde gündeme gelen ve çoğumuzun bildiği bir şey olan Robben transfer haberi bu kadar yayılmışken şok bir açıklama konunun...

Kapat