Sakin bir Hayat Alzheimer Riskini Arttırıyor

Sponsorlu bağlantılar

Yapılan araştırmalara göre Alzheimer riskini arttıran en önemli etkenlerden biri erken yaşlarda durağan ve sakin bir yaşam sürmekmiş.

Zihinsel ve fiziksel tüm egzersizler beyinde yeni devrelerin oluşmasını sağladığından uzmanlar insanlara aktif olmayı öneriyor.

Hafızayı güçlendirmek için yürümek, koşmak, bulmaca çözmek, televizyon izlemek, çeşitli oyunlar oynamak, dans etmek gibi pek çok aktivite yapılması ve aktivite sayısının çeşitlendirilmesi gerektiği üzerinde duruluyor.

Sponsorlu bağlantılar

Bunun yanında stresin de insan beynini yeni bilgilere kapatan en güçlü uyaran olduğu bu nedenle de hafıza sorunlarına yol açan etmenlerden biri olan stresi hayatımızdan uzak tutmamız gerektiğini söylüyorlar.

Tabii her yaşlanan insanda Alzheimer görülecek diye bir kural yok ama yapılan her türlü aktivitenin bu durumla karşılaşmayı azalttığını söyleyen uzmanları da dinlemek gerek.

Genç yaşta sakin bir yaşam sürmekten çok aktif olup hem Alzheimer riskinden uzak kalalım hem de gençliğimizin tadını çıkarıp her türlü aktiviteye katılarak hayatımızı çeşitlendirelim:)

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
32349cd4e2
Kestane Balının Bilinmesi Gereken 12 Faydası

Son yıllarda artan gereksiz yere ilaç kullanımını bir nebze de olsa azaltmak adına sizlere kestane balından bahsetmek istiyorum. Eski dönemler de olduğu gibi...

Kapat