Selülitten Korunmanın 3 Kolay Yolu

Sponsorlu bağlantılar

Merhabalar bu yazımda sizlere bayanların en büyük dertlerinden biri olan selülitlerden ve korunma yollarından bahsedeceğim.

Selülit dediğimiz olay aslında yağların belirli bölgelerde birikmesi ve eritilememesi ile o bölgelerde sıkınca portakalsı bir görüntü oluşturması anlamına gelmektedir. Selülit için bilimsel olmayan fakat en açıklayıcı ve basit tanım budur.

Selülit özellikle bayanlarda oluşur fakat aslında bazen erkeklerde de selülitlenme görülebilmektedir. Bu erkeğin vücut yapısına vücudunun yağı depoladığı bölgelere ve kilosuna göre değişebilmektedir.

Erkekler selülit konusunda elbette kadınlar kadar yaygın bir şikayete sahip değildir fakat çok kilolu olanlar için belki direk görünmese de o bölgeyi elimizle sıktığımızda erkeklerde de selülit oluşumunun olduğunu rahatlıkla görebiliriz.

Özellikle çok kilolu ve spor yapmayıp yağlı beslenen erkeklerde bu durum görülmektedir ve selülit az da olsa oluşmaktadır.

Gelelim asıl konumuz olan bayanlara ve selülitlerine. Dediğimiz gibi selülit bazen yapısal bir şeydir bazen de vücut yapısına ve kilolara göre değişebilmektedir.

Çok kilolu olan bir bayanda selülit bazen olmayabileceği gibi tam tersiz zayıf bir bayanda da selülit görülebilir. Bu her zaman kişiye göre değişkenlik göstermektedir.

Sponsorlu bağlantılar

Öncelikle selülit neden oluşur bunlardan bahsedelim:

Selülit genetik olabilir. Yapısal olabilir.

Kilo ve yağ oranın selülit sebebi olabilir.

Özellikle bayanlarda kalça bölgesinde yağlanma sık görüldüğü için bu bölgedeki fazla yağların atılamaması selülite neden olabilir.

Spor yapmamak ve hareketsiz bir yaşam sürmek mutlaka selülite neden olur.

Beslenmeye dikkat etmemek hazır gıdalar tüketmek de yine ciddi bir etmendir.

Şimdi 3 basit adımda selülit oluşumundan korunmanın yollarını inceleyelim:

Öncelikle mutlaka spor yapılması gerekir. Hiç olmazsa günde yarım saat yürüyüş yapmak bile yeterli olabilir.

Mutlaka ve mutlaka mecbur kalmadıkça hazır gıdalar tüketmemek gerekir. Mümkün mertebe ev yemekleri tüketin ve fazla yağlı yemekler yemeyin. Özellikle de margarini çok kullanmamaya özen gösterin. Ayrıca bol bol meyve ve sebze tüketin.

Şimdi en önemli noktaya geldik. Bol bol ama gerçekten çok miktarda su için. Her konuda olduğu gibi bu konuda da su inanılmaz faydalıdır ve vücuttaki toksinlerin birikmesini yağ yakımını kan dolaşımını düzenleyerek selülit oluşumu bir nebze de olsa engeller.

Hepinize selülitsiz günler diliyorum.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
çalgıçengi2
Çalgı Çengi 2 Bu Yıl da Çekilmeyecek

Ahmet Kural ve Murat Cemcir'in başrollerini üstlendiği film Çalgı Çengi geçtiğimiz yıllarda neredeyse amatör bir şekilde vizyona girmiş ve büyük...

Kapat