Sigara İçmek Cinselliği Öldürüyor!

Sponsorlu bağlantılar

Sigaranın yarattığı olumsuz etkiler saymakla bitmez. Her nasıl olduysa hayatımıza çok kötü bir şekilde yerleşmiş durumda maalesef. Bundan çok uzun yıllar önce yani ilk üretilmeye başlandığı zamanlarda yapılan inanılmaz reklam kampanyaları ve doktorların parayla satın alınıp televizyonlarda sigara içmek faydalıdır diye konuşturulmasının bunda çok büyük bir payı var.

Yaşı biraz ilerlemiş olanlar bu dediğimi daha iyi hatırlar. Eskiden televizyonlarda, gazete ve dergilerde doktorlar sigaranın faydalı olduğuna dair konuşmalar yapıyorlardı. Bunun yaparken de az içmenin ruhsal ve psikolojik faydaları olduğunu savunarak hassas bir reklam yapmış oldular. Bu sayede her hangi bir ters tepkiye karşı savunma geliştirmiş olacaklardı.

Ayrıca Bakınız: Ağız Kokusunu 4 Adımda Yok Edin!

ağız Sigara İçmek Cinselliği Öldürüyor!

İstediklerini başardılar da. Bugün hemen hemen herkes sigara içiyor ve bu miktar hiç de az değil. Günde 2 hatta 3 paketlere ulaşan sigara tüketimi şirketleri zengin etmek ve insanların sağlığını berbat etmekten başka hiç bir işe yaramadı.

Kalp damar tıkanıklığından, akciğer kanserine en büyük hastalıklara zemin hazırlayan sigara yüzünden milyonlarca insan hayatını kaybetti. Bugün hala sigaranın zararlı olmadığını savunanlar var. Hayretle karşılıyorum onları.

Sponsorlu bağlantılar

Sigara içmek o kadar normal karşılanırdı ki, yatak odalarında dahi içip uyuyanlar hiç de az değildi. O şekilde uyumak demek sabah kadar dumanı solumak demektir. Bu da akciğerlerin mahvolması anlamına gelir.

Neyse ki bugünlerde yürütülen sigaraya hayır kampanyaları sayesinde sigara tüketimi azaltılmaya ve sigara içmeyen insanlara rahat bir nefes alma şansı tanındı.

Bir zamanlar şehirler arası otobüslerde dahi sigara içmek serbestti. Bu nasıl olabilir hiç aklım almıyor doğrusu. O daracık havasız otobüslerin içinde içilen sigara her yere dağılıp ciddi rahatsızlık veriyordu. Nihayet devlet bu saçmalığın farkına vardı ve yasak getirdi.

Araştırmalar sigara yüzünden ölenlerin hiç de az sayıda olmadığını bizlere gösteriyor.

İçerdiği zararlı katkı ve etken maddeleri kan dolaşımından organların işleyişine kadar bir çok alanda sağlık problemleri yaratıyor.

Damar tıkanıkları, nefes alamama gibi etkiler ciddi problemler yaratıyor.

İşte bu problemlerden biri de cinsel yetersizliktir. Sigara içen insanlar zamanla ciğerlerinin işleyişini zorlaştırır. kandaki oksijen oranının düşmesi, zor nefes alma kan dolaşımına etki eder. Bu da yeterince kan taşınamamasına ve cinsel olarak zayıflamaya sebep olur.

Piyasada satılan onca ilaçtan medet ummak yerine spor yapıp sigarayı bırakmak cinsel olarak çok ciddi performans artışına imkan sağlar.

Yeterli kan pompalanamaması iktidarsızlığa sebep olur.

Eğer organlarımızı doğal haline bırakır, zararlı besinlerden ve alışkanlıklardan uzak durursak vücudumuz bize zaten hem daha sağlıklı hem de daha uzun bir ömür yaşamamız için gerekli her şeyi sunar.

Dumansız hava sahası diliyorum herkese.

Sponsorlu bağlantılar
  1. Nagihan Cevapla
  2. ramazan Cevapla
  3. ahmet Cevapla
  4. Baris Cevapla

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
jdbjkb[1]
Ağız Kokusunu 4 Adımda Yok Edin

Hepimiz toplum içinde bulunuyoruz. Bu yaşam da bizi kendimize daha çok özen göstermeye itiyor. Bu özen bazen elimizde olmadan ne...

Kapat