Sinir ve Öfkeyi Kontrol Etmenin 6 Yolu

Sponsorlu bağlantılar

Öfke hayatımızın her anı bizi takip ediyor, arkadaşlarımıza, öğretmenlerimize ve ailemize sıkça öfkelenip patlıyoruz. Özellikle bazı insanlar çeşitli sebeplerle daha büyük patlamalar yaşıyor. Ama öfke ve sinir krizleri problemlerin çözümünden çok büyümesine sebep oluyor, o yüzden bu yazımda size öfkeyle baş etmek için kendimin de kullandığı bazı yolları paylaşmak istiyorum.

Mantıklı Olun

Mantık öfkenin zıttıdır, sinirli olduğumuz anlar her şeyi büyüterek algılarız ve sakinken olduğundan daha aşırı tepkiler veririz. Bu yüzden sinirlenince bir kenara geçip mantıklı düşünmeye çalışın. Eyhama kapılıp aşırı tepkiler vermek yerine problemlerin çözümünü mantıklı bir şekilde düşünün, o an öfkeli olduğunuzun farkına varın.

Ortamı Bir Süreliğine Terk Edin

Bir problem dolayısıyla tartıştığınız insandan bir süreliğine uzaklaşıp yalnız kalmanız iyi olacaktır. Çünkü sinir halinde söylediklerinizi düşünemeden karşı tarafı haddinden fazla kırabilir ve problemi çözülemez hale getirebilirsiniz. Bir kenara çekilip karşı tarafın haklı yönlerini düşünün ve kafanızda muhakeme yapın sonuçta hiç bir problem tek taraflı değildir ve karşı tarafın mutlaka haklı yönleri de vardır bunları anlamaya çalışın.

Sponsorlu bağlantılar

Derin Nefesler Alın

Nefes alışverişler vücudu oldukça rahatlatıyor ve dinginleştiriyor. Uyurkenki nefes alışınızı düşünerek derin nefesler alın ve rahatlamaya çalışın.

Mizah Katın

Öfke çok gergin anlarda oluşur doğru ama bir çok kavgayı sonradan gülerek anlattığımızı da unutmayın. Tartışma anındaki belki de salakça bir espri tarafların yumuşamasını sağlayacaktır ve sinirler yatışınca daha mantıklı ve çözüm odaklı bir tartışma gerçekleşecektir.

Problem Değil Çözüm Odaklı Olun

Bir tartışma esnasında sen suçlusun yargısından vazgeçip sorunun çözümüne yoğunlaşırsınız sinirleriniz gerilmez. Kimin suçlu kimin haksız olduğunu tartışmaktansa sorunun çözümünü bulmaya çalışmak sizce de daha yararlı değil mi?

Hayal Gücünüzü Kullanın

Çok çok sinirli ve hassas olduğunuz bir anda beyninizi boşaltmak için güzel hayaller kurmaya çalışabilirsiniz, o an başka bir yerde olduğunuzu düşünmek sizi rahatlatabilir.

Umarım faydam dokunur, sinirsiz, stressiz günler.. icon_smile Sinir ve Öfkeyi Kontrol Etmenin 6 Yolu

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
saç-rengini-açmak
Saç Rengini Açmanın Bitkisel Yolu

Saçlar bir kadın için en önemli özelliklerden biridir. Onların bakımını yapmayı aksatmamak gerekir. Dilediğiniz gibi bakım yaparak aynı zamanda rengini...

Kapat