Türkiye’de İnternet Girişimciliği ve Tekelcilik

Sponsorlu bağlantılar

Son zamanlarda özellikle son bir kaç yılda internet hayatımızın tam da merkezine kurulmuş ve vazgeçilmez bir hal aşmıştır.

Bu zaten herkesin çok iyi far edebildiği bir durum. Hatta internetin ne kadar yaygınlaştığını anlamak için somut örnek ise internet kafelerdir.

Eskiden daha çok olan ve sürekli iş yapan internet kafeler bugünlerde sayılarını baya azaltmış ve zar zor ayakta duran işletmelere halini almıştır.

Bu durum bize internetin kullanıcı sayısının düştüğünü değil tam tersine artık her insanın evinde bulunan bir hal adlığını gösterir.

E hal böyle olunca pazar da inanılmaz derecede genişlemiş ve yatırımcı çekmeye başlamıştır. Basit bir web sitesi yapabilen herkes internet girişimcisi olma hayalleriyle işe girişir hale geldi.

Bu çok güzel bir şey. İnsanlara yeni umutlar ve yeni gelir kapıları açma konusunda bir alternatif oluştu. Hem de maliyeti ilk etapta yüksek olmayan bir şekilde. Tabii bu düşük maliyetler çok ilginç ve gerçekten hiç yapılmamış fikirler için geçerli.

Sponsorlu bağlantılar

Çoğu zaman onlar için bile yeterli olmayabiliyor aslında. Daha doğrusu maliyet demeyelim de reklam ve tanıtım diyelim. Sonuçta çok ilginç bir projeniz yoksa ciddi bir tanıtım yapılmadan sitenizin ziyaretçi çekmesi çok zor. Çoğu zaman o halde bile ziyaretçi çekemeyebilirsiniz.

Pazarın genişlemesi ve herkesin sektöre girmesi ile işler çok daha zorlaştı bir yandan da. Şu an eskinin reel sektörüne yani ne bileyim restoran zincirlerine, alışveriş merkezlerine milyonlar yatıran iş adamları bir web sitesine milyonlar yatırmaya başladı.

Bu da artık sanal dünyanın ne kadar değerli ve aslında elle tutulabilir bir şey olduğunu gösteriyor.

Bu yazıyı yazmamdaki amaç pazarın daha genişleyeceği ve daha çok ilginç fikirlerin çıkacağını söylemek. Bu da demek oluyor ki daha çok ekmek var bu sektörde. doğru alanda proje geliştirebilen pastadan payını alır diyorum ve herkese başarılar diliyorum.

Umarım bu sektör de tekellerin elinde kalmaz…

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
evlilik
Evliliğinizi 7 Soruda Test Edin

Evlilikler her zaman istendiği gibi gitmez. Ne güzel başlayan hayaller kurulan evlilikler zaman içinde hayatın şartlarının getirdiği zorluklara dayanamayarak sıkıntıya...

Kapat