Ucuz ve Güzel Bir Tatil için Alinda Beach Hotel

Sponsorlu bağlantılar

Bu yazıyı Hotel Alinda’nın oturma salonundan yazıyorum. Otel hakkındaki izlenimlerimi şu sıralar tatile gitmeyi düşünenler için yazmak istedim.

Öncelikle belirtmem gereken otelin gönül rahatlığıyla gelip tatil yapabileceğiniz bir yer olduğudur. Bu genel fikrin ardından detaylı anlatıma geçmek istiyorum.

Otele dün öğlen saatlerinde girmiş bulunmaktayım. Önceki akşamdan bindiğim için sabahın çok erken saatlerinde Marmaris’e ulaştım. Akşam erken saatte binmek zorunda kaldım çünkü bulunduğum şehirde başka otobüs yoktu.

Sabah erken geldiğimde oteli aradım ve gelip gelemeyeceğimi sordum. Bana verilen cevap aslında beklediğime yakın bir cevaptı fakat üslup pek hoş değildi. Boşuna gelmeyin saat 14.00’dan önce giriş yapamazsınız. Yani gelebilirsiniz tabii odalarımız müsait olmasa dahi burada vakit geçirebilirsiniz ya da eğer erken vakitte oda boşalırsa size haber verebiliriz gibi bir cevap verilmesini tercih ederdim. O sırada telefona bakan kişinin sorumluluğunda olan bu cümleden oteli suçlu tutmuyorum elbette. Neyse ufak bir ayrıntı zaten.

Otele giriş yapmamın ardından zaten havanın bozuk olması sebebiyle yüzme hayallerim suya düştü. Bari odada internette vakit geçireyim dedim ama olmadı. Otelin interneti odalardan çekmiyor.

Bu olumsuz bir yön; fakat giriş kattaki koltuklarda oturup aynı şu an benim yaptığım gibi nete bağlanabilirsiniz sorun değil.

Diğer bir problem ise otele gelmeden önce tanıtımlarında kendine ait plajı olduğu ve tamamen ücretsiz olduğu yazılıydı. Ben güvenemedim ve otel ile tur şirketini de aradım ve doğruladılar. Fakat bugün denize gitmek istediğimde öğrendim ki otelin kendine ait olduğunu iddia ettiği plaj aslında ücretsiz gözüken, ücretli bir plaj. Yani oturmak, şezlong ve şemsiye kullanmak ücretsiz ama bir şeyler yemek ve içmek zorunlu!

Sponsorlu bağlantılar

Bu çok büyük bir problem değil. Asıl problem insanları kandırmaktır. Bunu da yine beni geçiştirmeye çalışan personellere bağlamak istiyorum.

Onun haricinde otel personeli gerçekten çok iyi. Hem hizmet kalitesi hem de güler yüzleri hat safhada gerçekten. Bu pek beklediğim bir şey değildi aslında.

Özellikle de rezervasyonda bekleyen bir bayan var ki gerçekten çok yardımcı oluyor ve çok iyi niyetli, muhabbeti güzel, insan canlısı birisi. Kendisinin adını bilmiyorum; fakat görünce anlarsınız zaten. Sarışın, ufak tefek ve gözlüklü birisi.

Ancak rezervasyonda oturan bir kişi daha var ki düşman başına. Sanırım akşamları bu bayan bakıyor. Kendisi iletişim eksikliği olan ve insanı başından savmaya uğraşan konuşmasını bilmeyen birisi. Onu da tanırsınız. Uzunca boylu ve siyah dalgalı saçlı.

Bunların haricinde otelin bir eğlence müdürü ve sanırım onun yardımcısı olan biri var. Bu iki kişi sizin eğlenmeniz için gerçekten çok emek sarf ediyorlar. Sağolsunlar.

Otelin yemeklerine gelelim. Yemekler bence gayet güzeldi. Daha çok salata, meze tatlı tarzı yemekler sunulsa da ana yemek olarak sunulanlar da gayet tatmin ediciydi.  Sabah kahvaltıları ise mükemmeldi!

Her çeşit peynirin en kalitelisinin verildiği bir kahvaltı diğer tüm yemekler gibi tamamen açık büfe olarak sunuluyor.

Odaların hijyeni yeterli. Gayet temiz ve bakımlı. Sadece biraz eski. Otel bu günlerde yeni ve daha büyük olan ek binasını bitirmek üzere.

Benim Alinda Beach Hotel hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Genel olarak memnun kaldığım ve bu fiyata daha iyisini bulmanızın pek mümkün olmadığını düşündüğüm bir tatil yaşıyorum. Herkese tavsiye ederim.

Sponsorlu bağlantılar
  1. Ayşın Cevapla
  2. serkan Cevapla
  3. Batur Cevapla

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
adet-sancisi-regl-agrilari
Adet Dönemini Ne Etkiler?

Adetiniz çok düzensiz mi oluyor? Hanımlar adet dönemini etkileyen bir faktör öğrendim ve bu sizi çok şaşırtacak. Regl olduğumuz zaman...

Kapat