Yağ Bezesi Deyip Geçmeyin!

Sponsorlu bağlantılar

Yağ bezeleri çok fazla dikkate almadığımız hatta sağlıktan şok görüntü kirliliği yönüne kafamızı taktığımız sorunlardır.

Aslında nadiren de olsa çok önemli olabilen kitlelerdir. Vücudumuzdaki birikinti haline gelmiş toparlak kas içinde veya herhangi bir yerde meydana gelen yağ bezeleri ne zaman tehlikeli olur biraz bundan bahsedelim.

Öncelikle her yağ bezesi tehlikeli değildir. İçlerinden bazıları nadiren de olsa ölümcül olabilmektedir. Şimdi direk moral bozmak istemiyorum fakat kontrol ettirmekte fayda var.

Sponsorlu bağlantılar

Eğer ağrılı ise daha rahat olabilirsiniz çünkü kötü huylu olanları genellikle ağrı yapmazlar.

Yapışkan ise yani bulunduğu noktadaki dokulara kaslara tutunmuş ve hareketsiz ise yine tehlike ihtimali yükseliyor.

Sertlik durumu da ne olduğu hakkında fikir edinmenizi sağlayabilir. Ayrıca ne kadar zamandır olduğu ve büyüme hızı yine etkenlerdendir.

Yağ bezeleri kas tümörleri olabilir. Bu yüzden mutlaka doktora gösterilmeli ve patolojik bir inceleme yapılmalı. Aksi taktirde iyi huylu bile olsa zamanla kötüye gidip hayatınıza mal olabilir.

Dikkatli ve sağlıklı bir yaşam dilerim.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
muzik-gebe-hamile-anne-21122011140948831[1]
Hamilelikte Müzik Dinletmenin Faydaları

Hamilelikte beslenme özellikle anne sütünün bebek sağlığı için önemli olduğunu önceki yazılarımızda paylaşmıştık. Vitaminden tutun da yediği içtiği her şey plesanta...

Kapat