Yahoo’dan Tumblr’a 1.1 Milyar Dolar Teklif

Sponsorlu bağlantılar

Son zamanlarda giderek popülerleşmeye başlayan bir başka sosyal paylaşım platformu da tumblr.

Paylaşım platformu diyorum fakat öyle facebook gibi bir şey değil. Blog havasında bir platform fakat blogger tarzı bir şey de değil.

Tumblr diğer paylaşım platformlarından çift yönlü özellikler barındırmasıyla ayrılıyor. Aynı zamanda bir sosyal ağ ve blog sistemi gibi işlemesi piyasada kendine yeni bir alan açmasında etkin rol oynamış durumda.

Özellikle gençlerin rağbet gösterdiği siteye Yahoo’dan 1.1 milyar dolar tutarında teklif geldi. Henüz anlaşma gerçekleşmese de piyasa değeri yüksek olan site teklifi geri çevirecek gibi görünüyor.

Sponsorlu bağlantılar

Fiyatı az bulduğu haberini sızdıran Tumblr’ a Facebook ve Microsoft da talip oldu.

Bugüne kadar 120 milyon dolar tutarında yatırım yapılan ve henüz geri dönüşü tam olarak beklendiği gibi yüksek olmayan sitenin yatırımcıları baskı uygulamakta. bu sebeple satış kararını almış gibi gözüküyor.

Henüz sahneye Google çıkmadı. Öyle zannediyorum ki en son olarak en yüksek teklifi verecek ve satın alacaktır. Neden olmasın?

Şu sıralar nakit sıkıntısı olan site aslında pek de pazarlık edecek durumda değil. Ancak bir kaç ay daha ayakta durabilecek kadar nakite sahip olması onu bir anlaşmaya yanaşmak mecburiyetinde bırakıyor.

Bakalım neler olacak hep birlikte göreceğiz.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
ayak-mantar-tedavisi
Ayak Mantarını Önlemenin 5 Kolay Yolu

Tırnak mantarı başa bela bir hastalık olup insanı canından bezdirebilmektedir. Ayak mantarını yapan bitki benzeri bir mantar bakterisidir ve nemli...

Kapat