Yaşanmış bir hikaye: “Kanunsuzlar”

Sponsorlu bağlantılar

Son zamanlarda izlenmeye değer kült bir film çıkmıyor derken bu filmi duydum. Elbette çok güzel filmler yapılıyor yerli ve yabancı; fakat aradığım şey tam da bu tarz bir şeydi.

Hikaye 1900’lü yılların başında geçiyor. Chicago eyaletinin küçük bir kasabasında yaşayan 3 kardeşin cesaret hikayesi.

O günlerde 20 milyona yakın insanın ölümüne sebep olan İspanyol gribinden kurtulan büyük abi Forrest ile savaşta tüm taburu öldüğü halde kendisi sağ kalabilen ve tam bir psikopat olan Howard ortanca kardeşin cesaretleri ve güçleriyle nam salması üzerine kurulu bir film.

Öylesine bir nam salma ki bu kişiler efsaneleştririlmiş artık. Bir de küçük kardeş var. Maalesef onlar gibi olmayan Jack korkak, cesaretsiz; fakat tam bir iş adamı zekasına sahiptir. Ve tabi küçük çekirgeyi de unutmamak lazım.

Alkol üretimi ve satışı yapan bu 3 kardeşin başı alkol yasağının olduğu o yıllarda polislerle ve acımasız bir katil olan vekille beladadır. Olaylar bu yönde gelişerek devam ediyor anlatmayayım ki tadı kaçmasın.

Sponsorlu bağlantılar

Yaşanmış bir hikaye olan ve filmleştirilen bu senaryo bence son zamanlarda yapılmış en iyi filmlerden birisi diyebilirim. Her ne kadar imdb çok yüksek puan vermemiş olsa da ben tam puan veriyorum bu filme.

Herkesin hoşlanacağı bir tarz değil elbette. Eski tarz filmleri sevmeyenler için zor bir film. Bence yine de izlenmesi gerek.

The dark knight rises Batman filmindeki Bane karakteriyle tanıdığımız Tom Hardy mükemmel oyunculuğuyla yine hayranlık uyandırıyor. Shia Labeouf ise kendisini fazlaca geliştirmiş bu filmde.

Film hakkında daha detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

 

Buyrun trailer izleyin

Yaşanmış bir hikaye: Kanunsuzlar

Şimdiden iyi seyirler.

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
mol
İşte Ünlülerin Eski Halleri!

Ünlülerin yaklaşık 20 yıl önceki fotoğrafları sizi çok şaşırtacak...

Kapat