Yer Yerinden Oynarken Tv’de Film Oynuyor!

Sponsorlu bağlantılar

Bugün başlayan eylemler şu gece saatlerinde hala devam ediyor. Taksimde direniş gösteren çok sayıda insan facebooktan anında neler olup bittiği hakkında yazılar yazıyor. Söylediklerine göre ise polis yine sopasını esirgememiş gazını ise bol bol salmış ortalığa.

Eylemler sadece taksim değil ülkenin bir çok ilinde gerçekleşiyor. İnsanlar sokaklara dökülmüş durumda. Akp karşıtı eylemlerin getirisi ise yedikleri dayak ve biber gazı oluyor.

Neler olup bittiğini anlamak için televizyonu açtım kesinlikle haber olmuştur dedim. Ama gördüğüm şey sadece dizi filmler ya da sinema filmleri oldu.

Bu ne acı bir durum ve nasıl bir oyalama taktiğidir. Medyanın olayı sadece kar amacı güderek iş yapmak mı? Sadece çıkarları doğrultusunda haber yapmak mı?

Sponsorlu bağlantılar

Neden şu anda televizyon kanallarında neler olup bittiği hakkında hiç bir bilgi yer almıyor anlamış değilim. Başka ülkelerde olsa böyle bir şey anında son dakika haberi olarak tüm yayınların önüne geçer ve canlı yayında gösterime girer. Bizim ülkemizde ise halkı uyutma çabası içinde bir medya kuruluşu ve düzeni görüyorum.

Medya ülkenin tarafsız olması gereken kurumlarından birisi. Halbuki her şey alenen ortada. İnsanlar dayak yerken kimsenin ruhu bile duymuyor. Bu gerçekten çok kötü. Şu anda binlerce insan dayak yiyor.

Haklı ya da haksız eylem ne olursa olsun şiddete yönelik olmadığı taktirde polisin karşı kuvvet kullanması inanılacak bir şey değil. Bir vatandaşa bu denli şiddet hak değil.

Eğer neler olup bittiğini öğrenmek isterseniz ulusal kanalı açın çünkü başka hiç bir kanalda bilgi bulmanız mümkün değil.

Bu ülke bu şekilde baskı ve dayak ile yönetilmeye daha ne kadar devam edecek? Nerede kaldı demokrasi nerede kaldı insan hakları?…

Sponsorlu bağlantılar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
d_6714haber_YDS[1]
YDS Soru, Cevap ve Sonuçları!

YDS bildiğiniz üzere akademisyen olmak isteyenlerden devlet memurlarına kadar bir çok insanın girmesi gereken bir sınavdır. İngilizce dil seviyesini tam...

Kapat